Radio Kraków

Smog

Róża Thun: "Platforma będzie się trzymała swojej linii ws. smogu"

  • date_range 2014-10-28
"W Krakowie to sprawa gardłowa. Marszałek Marek Sowa z pewnością jej nie zostawi" - przekonywała na antenie Radia Kraków europosłanka PO, Róża Thun. W poniedziałek władze województwa poznały uzasadnienie sądu w sprawie uchylenia ustawy antysmogowej w Krakowie. Według wojewódzkiego sądu administracyjnego sejmik małopolski przekroczył swoje kompetencje. Nie może on różnicować podmiotów, którym zakazuje palenia węglem. A uchwała różnicuje je na osoby fizyczne i przedsiębiorców.

Andrzej Guła: "Oby w walce ze smogiem wygrał zdrowy rozsądek"

  • date_range 2014-10-17
"Ja bym chciał debaty kandydatów dotyczącej jakości powietrza w Krakowie. Kandydaci mogliby powiedzieć jakie są ich pomysły. Sytuacja z powietrzem jest dramatyczna." - mówił na antenie Radia Kraków Andrzej Guła z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Kraków: powstała pierwsza antysmogowa piosenka w Polsce

  • date_range 2014-01-30
Muzyką chcą zmieniać postawę mieszkańców - krakowscy artyści stworzyli pierwszą antysmogową piosenkę. Pomysłodawcą projektu jest Marcin Bąk - Bzyk - z grupy Wu-HAE. Razem z nim w piosence zaśpiewał Zbigniew Wodecki i dzieci z chóru Filharmonii Krakowskiej.

Nowy Sącz też walczy ze smogiem. Zakazu nie będzie

  • date_range 2013-11-27
Nowy Sącz, tak samo jak Kraków powinien wprowadzić zakaz palenia węglem – przekonuje Ryszard Listwan Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. W ogólnopolskim rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, Nowy Sącz jest na drugim miejscu tuż za stolicą Małopolski.

A. Guła: Kominki są potężnym źródłem smogu

  • date_range 2013-11-25
To ryzykowne rozwiązanie - tak Andrzej Guła z Krakowskiego Alarmu Smogowego komentował na antenie Radia Kraków stanowisko części wojewódzkich radnych. Według nich w Krakowie powinien obowiązywać zakaz palenia w piecach węglem, ale sprzeciwiają się wprowadzeniu zakazu palenia drewnem w kominkach.

Krakowski Alarm Smogowy odpiera zarzuty

  • date_range 2013-11-18
PGNiG, MPEC, Bosch czy nawet Gazprom - plotki o powiązaniu m.in. tych korporacji z Krakowskim Alarmem Smogowym od kilku miesięcy krążą w redakcjach krakowskich mediów. Choć większość dziennikarzy, którzy oficjalnie publikowali takie informacje, później za ich treść przepraszało, wciąż mnożą się spekulacje na temat źródeł ogromnego sukcesu tej inicjatywy społecznej.

Antysmogowy Marsz Żałobny na ulicach Krakowa

  • date_range 2013-10-25
Żałobna muzyka, biała trumna, czarne stroje i maseczki na twarzy - tak wygląda dzisiejszy Antysmogowy Marsz Żałobny, który wyruszył w piątek o godzinie 18.00 spod pomnika Adama Mickiewicza. Demonstracja przeszła pod siedzibę Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Basztowej. Protestujący chcieli pokazać władzom województwa, że nie zgadzają się z ich decyzją, która jedynie ograniczyła, a nie zakazała palenie węglem w piecach.

Co smog zrobił krakowskim zabytkom

  • date_range 2013-10-24
Smog niszczy nasze zabytki, alarmują konserwatorzy dział sztuki. Problem osadzającej się sadzy i wnikających w tynki i kamień siarczanów i substancji toksycznych, dotyczy szczególnie ścisłego centrum Krakowa.

G. Biedroń: "Projekt antysmogowy jest skutkiem lenistwa"

  • date_range 2013-10-17
To są mało poważne kontakty, nie chce mi się w to wierzyć - tak Grzegorz Biedroń, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w małopolskim sejmiku komentuje doniesienia, że wpływ na ostateczny kształt projektu uchwały antysmogowej zarządu województwa małopolskiego mogli mieć przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie.

Krakowscy radni przyjęli program walki ze smogiem

  • date_range 2013-09-26
Krakowscy radni jednogłośnie przyjęli pięcioletni program walki ze smogiem. Zakłada on nie tylko całkowity zakaz palenia węglem i wprowadzenie systemów osłonowych, lecz również szereg innych działań - ograniczenie ruchu samochodów, budowę parkingów i lepszy monitoring zanieczyszczenia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię