Radio Kraków

Smog

Barbara Bubula: "Prezydent Duda powinien dać szansę ustawie antysmogowej"

  • date_range 2015-09-24
- Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać ustawę antysmogową - stwierdziła w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bubula. Rada Miasta przyjęła rezolucję, w której także apeluje do prezydenta o podpisanie tej ustawy. Od głosu wstrzymał się klub PiS. W piątek z Andrzejem Dudą mają się z nim spotkać krakowscy aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego, apelujący o złożenie podpisu pod ustawą. Prezydent ma czas na decyzję do 2 października.

Tadeusz Arkit: "Mam obawy, że prezydent nie podpisze ustawy antysmogowej"

  • date_range 2015-09-15
Poseł PO Tadeusz Arkit - jeden z twórców nowych przepisów w rozmowie z Radiem Kraków wyraził swoje obawy dotyczące podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy antysmogowej. Przypomnijmy, że daje ona samorządom możliwość wprowadzania norm jakości dla pieców i węgla. O podpisanie tej ustawy od kilku dni apeluje Polski Alarm Smogowy. Arkit obawia się jednak, że może to nic nie dać.

Opinia NSA ws. uchwały antysmogowej niebawem, a narzędzi do walki ze smogiem coraz więcej

  • date_range 2015-09-07
25 września Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się krakowską uchwałą antysmogową. Być może wtedy w końcu okaże się, czy jest ona ważna, czy też nie będzie mogła obowiązywać. Na decyzję z niecierpliwością czekają mieszkańcy, ale też władze Krakowa i krakowscy urzędnicy. Do Rady Miasta trafi wkrótce projekt zmian w uchwale. Nowością jest możliwość wymiany podwójnych palenisk, czyli starego kotła gazowego, elektrycznego lub olejowego, który działa wspólnie z piecem węglowym.

Nowy Sącz: jest plan walki ze smogiem. Potrzebne będzie 100 mln złotych

  • date_range 2015-08-31
Realizację planu walki o czyste powietrze w Nowym Sączu przewidziano na najbliższe pięć lat. Ratusz, sądeckie firmy i spółdzielnie mieszkaniowe chcą zdobyć na to fundusze z Unii Europejskiej. Szanse są duże, bo Nowy Sącz jest w czołówce europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Do 2020 roku przed Urzędem Miasta stoi sporo wyzwań m.in. termomodernizacja wszystkich budynków publicznych - wymianę kotłowni z węglowych na gazowe, montaż kolektorów słonecznych.

Samorządowcy chcą walczyć ze smogiem i apelują o szybszą nowelizację prawa

  • date_range 2015-06-18
Władze Krakowa i Krakowski Alarm Smogowy chcą, aby posłowie szybko uchwalili prawo, dzięki któremu to samorządy będą mogły ustalać "u siebie" normy zanieczyszczeń powietrza i regulować ruch aut w centrach miejscowości. Wszystko oczywiście po to, żeby wywietrzyć ze smogu Kraków, a ułatwić to może nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska.

Krótka historia walki ze smogiem

  • date_range 2015-06-18
Władze Krakowa i Krakowski Alarm Smogowy chcą, aby posłowie szybko uchwalili prawo, dzięki któremu to samorządy będą mogły ustalać "u siebie" normy zanieczyszczeń powietrza i regulować ruch aut w centrach miejscowości. Wszystko oczywiście po to, żeby wywietrzyć ze smogu Kraków i nie tylko. W WOS-ie Radia Kraków mała powtórka z historii antysmogowych pomysłów w Krakowie.

Walka Krakowa ze smogiem. Jest plan na najbliższe 5 lat

  • date_range 2015-05-07
Za 5 lat Kraków ma być wolny od smogu. Urząd miasta przedstawił dziś oficjalnie plan działania na najbliższe lata, który ma doprowadzić do znacznej poprawy jakości powietrza w mieście i zdjąć etykietkę Krakowa jako jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Wachlarz rozwiązań jest całkiem spory, począwszy od dalszych dopłat do wymiany pieców, a skończywszy na... częstszym myciu ulic.

Urzędnicy coraz wnikliwiej badają powietrze w Małopolsce

  • date_range 2015-04-17
W regionie małopolskim pojawią się kolejne stacje pomiaru jakości powietrza. Pyłomierze zostaną umieszczone w najbardziej zanieczyszczonych miejscowościach, m.in. Rabce i Muszynie.

Pobiegną ulicami Krakowa, bo nie godzą się na życie w smogu

  • date_range 2015-02-11
Takiego biegu w Krakowie jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę, 15 lutego, uczestnicy I Krakowskiego Biegu Antysmogowego przebiegną 4,5 km ulicami Starego Miasta w maseczkach przeciwpyłowych.

Tak jeszcze nikt nie badał smogu! Finał akcji i profesjonalne antysmogowe maski dla Was!

  • date_range 2015-02-02

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię