Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Droga pani Schubert..." - premiera w Radiu Kraków!

Już w najbliższy piątek (25 września) o godz. 19.00 na antenie Radia Kraków wielkie wydarzenie - radiowa premiera słuchowiska "Droga pani Schubert...". 59 wierszy Ewy Lipskiej pochodzących z ośmiu tomów ("Droga pani Schubert....", "Miłość, droga pani Schubert...", Czytnik linii papilarnych", „Pamięć operacyjna", "Miłość w trybie awaryjnym", "Pogłos", "1999" oraz "Gdzie indziej") przeczyta dwoje znakomitych aktorów: Anna Polony i Jerzy Trela. Całość reżyseruje Józef Opalski, który jest również autorem oprawy muzycznej wydarzenia.

„Droga pani Schubert”. Nagrania słuchowiska i płyty

 

Współ-istnieć z poezją Ewy Lipskiej to nie tylko radość, ale i perwersyjne wyzwanie intelektualne.  Nadanie zaś ciężaru wypowiedzenia jej wierszom, dokonanie ich teatralizacji to wyzwanie podwójne. Świat poezji Ewy Lipskiej to przecież prawdziwy „theatrum mundi”. Fascynujący. Pragniemy się naszą fascynacją podzielić. Słuchajmy...

Józef Opalski


Poezja Ewy Lipskiej, przesycona gorzką ironią, jest zderzeniem romantycznej duszy ze współczesnym światem i zwariowaną rzeczywistością. Ale nie tylko zawartość intelektualna i emocjonalna tworzy oryginalność tej poezji, ale także jej forma, pełna zaskakujących metafor. Wszystko to razem sprawia, że jej twórczość jest fascynująca.”

Anna Polony

 

Czytając wspaniałą poezję Ewy Lipskiej przenoszę się w inny wymiar, inny świat. Świat pełen piękna, metafizyki.Po nagraniu tej płyty jestem bardzo wzruszony i chce mi się żyć.

Jerzy Trela

Z Ewą lipską, Anną Polony, Jerzym Trelą i Józefem Opalskim - twórcami płyty i słuchowiska "Droga pani Schubert" rozmawiała Katarzyna Fortuna.


Realizacja radiowa słuchowiska: Wojciech Gruszka
Autor zdjęć: Piotr Kubic
Płyta CD ze słuchowiskiem "Droga pani Schubert..." ukaże się już wkrótce nakładem Radia Kraków.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię