Radio Kraków

remonty w Krakowie

W Krakowie zaczęły się kolejne poważne drogowe utrudnienia

To trudny poranek dla kierowców w Krakowie, a wszystko z powodu rozpoczęcia kolejnych remontów na trzech ważnych ulicach. Na Królowej Jadwigi drogowcy wprowadzili ruch wahadłowy na kolejnym odcinku. Utrudnienia również na objazdach zamkniętego fragmentu ul. Łokietka w okolicy Toń. Olbrzymie korki również w Nowej Hucie na ulicy Ptaszyckiego, gdzie rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa torowiska tramwajowego.

Po wielu latach trzy ważne krakowskie torowiska tramwajowe zostaną wreszcie wyremontowane

Po latach oczekiwania i doraźnych napraw - trzy ważne krakowskie trasy tramwajowe zostaną wreszcie wyremontowane. 20 września prace rozpoczną się na torowisku wzdłuż ulicy Ptaszyckiego w Nowej Hucie. Po zakończeniu modernizacji roboty zostaną przeniesione na aleję Solidarności. Równocześnie Zarząd Dróg przygotowuje się do przebudowy torowiska w ścisłym centrum miasta, na odcinku ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki.

Ruszył remont fragmentu ulicy Halszki w Podgórzu Duchackim

Odnowiony zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Wysłouchów do boiska przy szkole, za skrzyżowaniem z ulicą Bujaka. Roboty będą prowadzone nocami oraz w weekendy i potrwają do końca września.

Kraków przymierza się do remontu placu Wolnica na Kazimierzu

Plac znajduje się przy ulicy Krakowskiej, tuż obok Muzeum Etnograficznego. Jest zaniedbany, a wszyscy są zgodni, że ma ogromny potencjał.

Po wakacyjnej przerwie wracają prace remontowe na trasie kolejowej Kraków-Zakopane

Uwaga pasażerowie pociągów! Od środy po wakacyjnej przerwie wracają prace remontowe na trasie Kraków-Zakopane. Chodzi dokładnie o odcinek od Suchej Beskidzkiej do stolicy Tatr.

Kładka pieszo rowerowa przy stopniu Kościuszko będzie zamknięta przez ponad miesiąc

Kładka pieszo-rowerowa przy stopniu wodnym Kościuszko w Krakowie, leżąca w ciągu autostrady A4, będzie zamknięta od 28 sierpnia do 3 października z powodu remontu. Pierwotnie drogowcy chcieli wykonać większość prac pod ruchem, ale okazało się to niemożliwe.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię