Radio Kraków

remonty w Krakowie

Tramwaje i autobusy wróciły na ulicę Basztową w Krakowie

Od poniedziałku tramwaje i autobusy znów kursują ulicą Basztową w Krakowie. Pojazdy komunikacji miejskiej nie jeździły między przystankami Stary Kleparz i Teatr Bagatela, ponieważ torowisko wymagało naprawy. Tramwaje jeździły ulicą Westerplatte.

Od poniedziałku kolejne utrudnienia dla kierowców w Krakowie

Od poniedziałku trzeba nastawić się na nowe utrudnienia w ruchu, rozpoczyna się seria remontów ulic w Krakowie, głównie w centrum miasta.

Budowa S7 Widoma - Kraków. Utrudnienia na ul. Łowińskiego

O godz. 8.30, na ul. Łowińskiego w Krakowie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, w związku z przebudową sieci gazowej.

Mieszkańcy ulicy Łokietka w Krakowie są oburzeni na niekończący się remont

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" - śpiewała Anna Jantar... Nawet remont na ulicy Władysława Łokietka w Krakowie. Miasto zapowiada zakończenie prac we wrześniu, tyle że to termin, w który trudno uwierzyć mieszkańcom. Ci skarżą się na zbyt wolne tempo prac i nieumiejętne prowadzenie remontu.

Ruszyły remonty ulic Kobierzyńskiej i Kazimierza Wielkiego w Krakowie

Kierowcy w Krakowie znów muszą uzbroić się w cierpliwość. Na kolejnych ulicach rozpoczynają się tak zwane remonty nakładkowe, czyli wymiana asfaltu. 6 czerwca drogowcy weszli dziś na ulicę Kazimierza Wielkiego na Krowodrzy i na Kobierzyńską na Ruczaju. Czy kierowcy znów będą mówić paraliżu w mieście w wakacje?

Tramwaje wracają na trasę Stary Kleparz – Teatr Słowackiego

Zakończył się remont nawierzchni torowiska na ulicy Basztowej w Krakowie. Tramwaje wracają na trasę Stary Kleparz – Teatr Słowackiego. Przywrócony zostaje też ruch samochodów na odcinku od ulicy Długiej, do placu Matejki.

Sezon na wybrzuszone szyny już otwarty. Co z remontami torowisk?

Choć dobrą pogodą możemy cieszyć się dopiero od kilku dni, to tegoroczny sezon na wybrzuszające się szyny na krakowskich torowiskach możemy uznać za otwarty. W Radiu Kraków sprawdzamy więc co z pracami na najbardziej newralgicznych trasach, które już od dłuższego czasu domagają się remontu. Do pechowych można na pewno zaliczyć ulicę Kościuszki, która pierwotnie miała być remontowana w 2018 roku, jeszcze zanim prace rozpoczęły się na ul. Królewskiej. Na swoją kolej czeka też rozjeżdżona ulica Starowiślna i zrujnowana aleja Solidarności w Nowej Hucie, gdzie od dwóch lat obowiązuje ograniczenie prędkości.

Uwaga kierowcy! Kolejne duże utrudnienia w północnej części Krakowa

Od czwartku w Krakowie duże zmiany w organizacji ruchu na remontowanym odcinku alei 29 Listopada i tym samym poważne utrudnienia dla kierowców w północnej części miasta. Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie tej ważnej drogi wlotowej do miasta.

Andrzej Kulig o proponowanych przebiegach S7, remontach i kosztach budowy tramwaju na Górkę Narodową

Przebieg nowej S7 powinien zostać wyznaczony w pełnym społecznym konsensusie i jednocześnie zachęcać kierowców do omijania Krakowa i Wieliczki - tak przekonywał w Radiu Kraków Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. 6 wstępnych przebiegów trasy Kraków-Myślenice, które zaprezentowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wzbudziło protesty tak mieszkańców południowej części Krakowa, jak i pozostałych gmin, przez które droga ta miałaby przechodzić. Jak przekonywał Kulig, w tych propozycjach nie uwzględniono wielu zagrożeń. W sprawie nowej drogi S7 do GDDKiA wpłynęło ok. 30 tys. uwag.

Kraków: prace na fragmencie ul. Podbipięty

Uwaga, kierowcy! W związku z realizowaną przez Wody Polskie rozbudową wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły – wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Longinusa Podbipięty.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię