Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rehabilitacja w czasie covidu

Czy możliwe jest prowadzenie skutecznej rehabilitacji na odległość? Korzyści z takiej terapii to ciągły kontakt z pacjentami, kontrolowanie efektów leczenia, obserwowanie pacjenta w naturalnym otoczeniu i dostosowanie rehabilitacji do warunków domowych i zaangażowanie rodziny w terapię pacjenta. Zagrożeniem natomiast jest ograniczenie rehabilitacji do kontaktu na odległość oraz ograniczenia wynikające z dostępu do nowoczesnych technologii zwłaszcza u osób starszych. Telerehabilitacja może dotyczyć zarówno tradycyjnych pacjentów, jak i ozdrowieńców pocovidowych, którzy często potrzebują rehabilitacji oddechowej lub niwelującej bóle mięśniowe. Z dr. Agnieszką Wnuk-Scardaccione z Instytutu Fizjoterapii Collegium Medicum UJ rozmawia Marzena Florkowska.

fot: pixabay

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię