Rozpoczęcie Wystawy każdego dnia (sobota i niedziela) o godz. 10. Konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę około godziny 15.30. Wybór Najpiękniejszego Psa (Best in Show) XXVI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Krakowie odbędzie się na zakończenie konkurencji finałowych w niedzielę.

Program Wystawy, podobnie jak w poprzednich latach obejmuje między innymi Paradę Ras Polskich w bloku konkurencji finałowych w niedzielę 23 czerwca 2024 r. około godz. 15.30

W wystawie weźmie udział około dwa tysiące psów. W sumie zaprezentowani zostaną przedstawiciele ponad 200 ras FCI, w tym kilkanastu ras rzadkich..

Swój udział zapowiedzieli wystawcy z całej Polski oraz także z wielu innych krajów, głównie ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec i innych. Psy oceniane będą przez znakomitych Sędziów z Polski, wielu krajów Europy ale także np. z odległej Australii. Wśród gości naszej Wystawy spotkać będzie można wielu zasłużonych, doskonałych hodowców, kynologów oraz działaczy ZKwP.

Na wystawie Międzynarodowej w sobotę oceniane będą psy z grup FCI: II, III, IV, V, VII, w tym między innymi molosy, pinczery i sznaucery, teriery, jamniki, szpice oraz wyżły i setery.

W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX i X, oraz dodatkowo psy ras jeszcze nie uznanych. Pojawią się między innymi: psy pasterskie, psy gończe, spaniele, psy do towarzystwa i charty.

Dodatkowe informacje https://www.zkwpkrakow.pl/