Najpierw publiczności zaprezentują się amatorskie zespoły i grupy taneczne z podgórskich szkół i  przedszkoli, a po zakończeniu występów będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach, animacjach i konkursach.

Młodych artystów zaprosimy na warsztaty „Zielnik Pani Ewy”, podczas których powstaną wyjątkowe okolicznościowe kartki – zdobione suszonymi kwiatami liśćmi i ziołami (potem będzie można podarować je komuś biskiemu w prezencie, dołączając moc najserdeczniejszych życzeń). Uczestnicy warsztatów przyrodniczych „Pracowity jak mrówka”, będą natomiast mogli poznać sekretne życie tych wyjątkowych zwierząt, wykonując makietę mrowiska. Wszystkich z  konstruktorskim zacięciem i  smykałką do rękodzieła zachęcamy z kolei do udziału w rodzinnych warsztatach stolarskich.

Nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy lubią ruch i rywalizację. W strefie sportów dawnych będzie można spróbować swoich sił w slalomie przez drewniane płotki, rzucaniu do celu wiankami z siana, łowieniu drewnianych rybek oraz „jeździe zespołowej” na szalonych nartach biegowych (spróbujcie przejść w nich chociaż parę kroków!). Kto woli sport w bardziej współczesnym wydaniu, może wybrać kreatywne warsztaty ruchowe – grę w kręgle i kule, zabawy z piłką, skakanki i kręcenie hula- hoop. Najmłodszych z rodzicami zapraszamy natomiast do strefy relaksu, w której maluchy będą mogły pobawić się na bOblesach (dużych piankowych klockach), a ich opiekunowie odpocząć na leżakach, mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

W planie jest też cały pakiet animacji dla dzieci, m.in.: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, czy robienie brokatowych tatuaży. Nie zabraknie również dmuchanej zjeżdżalni (będzie można z niej korzystać nieodpłatnie), konkursów z nagrodami oraz cukrowej waty. Już teraz zachęcamy także do odwiedzania fotobudki – róbcie śmieszne miny, zakładajcie zabawne kapelusze, peruki i okulary, a wyjątkowe zdjęcie ze wspólnej, rodzinnej zabawy pod chmurką zabierzcie do domu na pamiątkę.

Udział we wszystkich aktywnościach odbywających się w ramach pikniku „Lato nad Bagrami” jest bezpłatny. Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Podgórza i Rada Dzielnicy XIII Podgórze.