Linie 0,13 i 76 kierowane przez ul. Starowiślną i Dietla, linia 17 przez Dietla i Krakowską.
Przed g. 15 na torowisku na ulicy Starowiślnej (w kierunku Dietla) wybrzuszyła się szyna. Linie 3,17 i 74 kierowane były trasę przez ul. Krakowską. Tam już usunięto awarię.
Problemy są też na kolei (awarie sieci trakcyjnej). Największe opóźnienie miał pociąg Intercity Matejko ze Szczecina do Przemyśla i skład z Kołobrzegu do Zakopanego.
Wysoka temperatura powoduje rozszerzanie się stalowych szyn. Gdy nagrzewają się do kilkudziesięciu stopni, mogą się odkształcać i wybrzuszać. Dlatego podczas upałów zarządcy torowisk kontrolują ich stan, a czasem wprowadzają ograniczenia prędkości tramwajów.