Krzysztof Krawczyk swoją muzyczną karierę rozpoczął w zespole Trubadurzy (był jego wokalistą w  latach 1963–1973 i 1976), a potem poświęcił się działalności solowej. Na polskiej scenie muzycznej był obecny blisko pół wieku (zmarł w 2021 roku). Jego charakterystyczna, barytonowa barwa głosu i  sceniczna charyzma przyniosły mu rozgłos i sławę, a wiele z jego piosenek osiągnęło status ponadczasowych hitów.

W ramach koncertu zatytułowanego „Gdzie Ty, tam ja”, z legendą mistrza zmierzy się znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Mariusz Ostrowski, wykonując m.in. takie przeboje piosenkarza jak „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Byle było tak”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Chciałem być”, czy „Życia mała garść”. Akompaniować mu będzie znakomity pianista Andrzej Perkman. Warto dodać, że ten projekt to nie pierwsze zetknięcie Ostrowskiego z twórczością i fenomenem Krzysztofa Krawczyka. Aktor wciela się też w rolę wokalisty w spektaklu „Chciałem być” (w reż. Michała Siegoczyńskiego), wystawianym w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Mariusz Ostrowski to aktor teatralny (od 2006 związany z Teatrem Jaracza w Łodzi), filmowy i  telewizyjny. Ukończył PWSFTviT w Łodzi. W jego bogatym dorobku aktorskim warto wymienić role w  serialach takich jak: „Sługa narodu”, „Klangor”, „Diagnoza”, „Komisarz Alex”, czy „Ojciec Mateusz”; filmach fabularnych: „Najmro”, „Sługi Boże”, „Polityka”, „Podatek od miłości”, „Historia Roja” oraz spektaklach teatralnych: „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” „Opera za trzy grosze”, czy „Kordian”.

Bilety na koncert „Gdzie Ty, tam ja” w CKP- Forcie Borek (w cenie 60 zł – normalny i 50 zł – dla posiadaczy kart lojalnościowych: Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP) można kupić online (https://bilety.io/Ca5gW) lub osobiście, w biurze Fortu Borek.