Na scenie zaprezentowanych zostanie dwadzieścia jeden piosenek z dwunastu spektakli - śpiewanych na żywo przez utalentowanych wokalnie aktorów Teatru Groteska. Piosenki będą przeplatane krótkimi scenkami rodzajowymi oraz narracjami tworzącymi spójną opowieść. „Pchła Szachrajka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Piękna i Bestia” czy „Ania z Zielonego Wzgórza” – to tylko część tytułów, z których muzyczne przeboje zabrzmią podczas tego wyjątkowego koncertu.
- Spektakl ma na celu zaprezentowanie i przybliżenie szerszej publiczności świata bajek teatru Groteska oraz świata teatru w ogóle, co w dobie modnego ostatnio zaspokajania potrzeb artystycznych u dzieci przy pomocy puszczanych na smartfonach - często wątpliwej jakości - utworów z internetu, będzie cenną odmianą, zarówno pod kątem doznaniowym, merytorycznym, emocjonalnym jak i jakościowym – mówi reżyser Lech Walicki.
„Bajka posklejana archiwisty Jana” to spektakl muzyczny będący zwięzłą, mobilną, różnorodną, a zarazem bardzo efektowną kompilacją piosenek przygotowany z myślą o dzieciach od 4. roku życia.
Na piątkową premierę zostały ostatnie bilety! Na niedzielny koncert w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej w specjalnej cenie 30 zł dostępne są pod linkiem https://tiny.pl/dfmj7

Dramaturgia i reżyseria: Lech Walicki
Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska
Ruch sceniczny, choreografia: Marta Wołowiec
Występują:
Dominika Guzek
Małgorzata Hachlowska
Jagoda Jasnowska
Paweł Mróz
Jarosław Oberbek
Iwona Olszewska-Watemborska
Lech Walicki
 
Scena dla dzieci młodszych
premiera: 31 maja 2024
czas trwania: 60 min. bez przerwy
spektakl dla widzów od 4 lat
bilety: www.groteska.pl