„Koncert na wiele zmysłów” to wydarzenie muzyczne, które pozwoli wszystkim cieszyć się spotkaniem ze sztuką. W świat przebojów polskiej muzyki zabiorą uczestników utalentowana wokalistka Daria Barszczyk i pianista Jan Gembala. W programie znajdą się między innymi utwory z repertuaru Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Kory Jackowskiej, Myslovitz, Krzysztofa Zalewskiego i Mroza. Usłyszymy niezapomniane teksty napisane m.in. przez Agnieszkę Osiecką, Adama Nowaka, Marka Dutkiewicza, Wojciecha Młynarskiego.

Otaczający nas świat odbieramy wieloma zmysłami. Dlatego podczas koncertu dostępne będą usługi odpowiadające na potrzeby różnych osób:

  • audiodeskrypcja na żywo, tekst łatwy do zrozumienia (Regina Mynarska)
  • tłumaczenie na Polski Język Migowy (Jakub Studziński)
  • napisy dla osób niesłyszących (Łukasz Podgórni)
  • pętla indukcyjna
  • miejsce koncertu jest dostępne dla osób poruszających się na wózku

Ważne informacje:

  • Koncert nie jest biletowany.
  • Dla osób z niepełnosprawnościami możliwe jest wsparcie asystenta w trakcie całego wydarzenia. Obejmuje ono także przejście z najbliższego przystanku. Potrzebę asysty należy zgłaszać do 19 września koordynatorowi dostępności MCK:

Daniel Krawczyk (telefon lub sms: 784 032 228), e-mail dostepnosc@mck.krakow.pl

 

Daria Barszczyk – wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Bydgoskiej Akademii Muzycznej. Laureatka I miejsca podczas XVI Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w 2021 roku. Zdobywczyni nagrody Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Polskich „SAWP” podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Debiuty.

Jan Gembala (J.Gem) – muzyk, pianista, niezależny twórca, producent, kompozytor, aranżer, DJ. Jako muzyk występuje na scenie od 18 lat. Zagrał setki koncertów w całej Polsce oraz poza jej granicami. W 2016 roku z zespołem Jafia został nominowany do Fryderyka w kategorii "Muzyka Korzeni". Artysta realizuje również udźwiękowienie oraz komponuje utwory muzyczne do spektakli w Baju Pomorskim, słuchowisk dla dzieci, filmów, reklam.

Organizator: Fundacja Pełni Kultury
Współorganizator: Międzynarodowe Centrum Kultury
Partnerzy: Polski Związek Głuchych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie

 

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa i ze środków własnych Fundacji Pełni Kultury