Skąd pochodzi fascynacja Kantora Hiszpanią? Dlaczego Polska inspiruje Hiszpanów? Jak kantorowskie idee przetwarza dziś język światowej sztuki? Czy kantorowskie widma mogą być fantomami hiszpańskiej przeszłości? Na co są odpowiedzią w świecie nowych konfliktów, społecznych potrzeb, kulturowych obsesji? Czy sztukę Cricot 2 da się czytać przez filtr globalizacji, migracji, feminizmu?

Eksperymentalny festiwal współczesnego hiszpańskiego teatru, tańca, performance i dramaturgii, na który złożą się spektakle, projekcje, spotkania, panele dyskusyjne oraz ekspozycje. Pierwsza w Polsce prezentacja awangardowych hiszpańskich autorów i autorek różnych pokoleń, posługujących się radykalnie odmiennymi artystycznymi językami, wchodzących w interakcje z twórczością Kantora.

Festiwal, przygotowany przez  Cricotekę we współpracy z Instytutem Cervantesa w Krakowie, krakowską Akademią Sztuk Teatralnych, dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LINK: Więcej informacji i program: https://www.cricoteka.pl/pl/gra-z-kantorem-hiszpania-furie-fantomy-infantki-16-25-listopada-2023-2/