Radio Kraków

Polski Ład

Premier w Ciężkowicach: równomierny rozwój pozwoli wydobyć polskie talenty

  • date_range 2021-05-18
Jestem przekonany, że Polski Ład będzie w stanie podnieść rozwój gospodarczy Polski na wyższe poziomy; wierzymy, że postawienie na równomierny rozwój pozwoli wydobyć polskie talenty, tkwiące w dzieciach, młodzieży - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Ciężkowicach.

Polski Ład ponownie zjednoczył Zjednoczoną Prawicę?

  • date_range 2021-05-17
Obóz Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny udowodnił, że jest jedyną formacją, która jest w stanie wykreować spójną wizję rozwoju kraju - tak zaprezentowany w sobotę Polski Ład ocenia Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego. Z kolei w opinii dr. Macieja Zakrzewskiego z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wizja ta coraz bardziej kontrastuje z pogłębiającymi się problemami największej partii opozycyjnej.

Politycy o Polskim Ładzie: Wzrost obciążeń dla wyższej klasy średniej

  • date_range 2021-05-16
Wiceminister finansów Jan Sarnowski podkreśla, że program Polski Ład ma poprawić warunki życia mniej zarabiających i zapewnić pracownikom godziwe warunki pracy. Z kolei zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, Aleksandra Miszalskiego, nieuczciwe jest obiecywanie nowych spraw i rozwiązań, kiedy poprzednie obietnice nie zostały w pełni rozliczone. Polityk, odnosząc się do zaprezentowanego przez rząd Polskiego Ładu skomentował poprzednie postulaty rządzących - tu cytat: "większość z nich nie została zrealizowana". W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało Polski Ład - program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy.

Polski Ład: podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu podatkowego do 120 tys. zł

  • date_range 2021-05-15
Podniesienie kwoty wolnej dla pracujących do 30 tys. zł oraz podniesienie progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł - to jedne z głównych punktów, jakie przewiduje "Polski Ład" w propozycji skierowanej do pracujących.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię