Radio Kraków

Polski Ład

Małgorzata Wassermann: Mam kilku znajomych, którzy byli wytrwali w nieszczepieniu się. Dzisiaj są w szpitalu

- To są zmiany, które usprawnią pracę rządu. Są raczej niewielkie i były spodziewane - tak zmiany w składzie Rady Ministrów komentowała na antenie Radia Kraków posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Zmiany objęły pięć resortów. Nowym ministrem rolnictwa i wicepremierem został Henryk Kowalczyk. Michała Kurtykę na stanowisku ministra klimatu zastąpiła Anna Moskwa. "Myślę, że to dobra zmiana, jest niezwykle istotna nie tylko ze względu na spór o Turów" - mówiła posłanka Wassermann. Pytana o ewentualne obostrzenia epidemiczne zapewniła, że jest zwolenniczką szczepionek, ale przeciwniczką przymusu szczepień. "Żyjemy w wolnym kraju i powinniśmy podejmować decyzje na zasadzie konsensusu" - stwierdziła posłanka w porannej rozmowie Radia Kraków.

Nowy Sącz został "ukarany" w programie Polski Ład?

Władze Nowego Sącza skrytykowały podział pieniędzy z Polskiego Ładu. Miasto czuje się pokrzywdzone. Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że wystąpi też, że będzie żądał zbadania zasad przydziału dotacji.

Witold Kozłowski: Małopolska dostanie ogromną kwotę z Polskiego Ładu, najwięcej w kraju

Budowa obwodnicy Hubenice-Kozłów-Borusowa, przebudowa mostu w Jankowicach, a także m.in. budowa mostu w Poroninie - to największe projekty województwa małopolskiego, na które popłyną pieniądze z Polskiego Ładu. W sumie Małopolska otrzyma prawie 2 mld, z czego ponad 160 mln trafi do kasy województwa. Z Witoldem Kozłowskim, marszałkiem województwa małopolskiego rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Park Wodnej Rozrywki w Mościcach z dofinansowaniem z Polskiego Ładu

456 milionów złotych otrzymają z Polskiego Ładu miasta i gminy ze wschodniej Małopolski. Samorządowcy z powiatów wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego spotkali się w tej sprawie z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Tarnowie. Tarnów otrzymał z rządowego programu 30 milionów złotych.

134 mln zł dla Krakowa w ramach "Polskiego Ładu"

134 mln zł bezzwrotnego dofinansowania otrzyma Kraków z pierwszej transzy rządowego funduszu "Polski Ład". Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Muzyki w Cichym Kąciku i Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej oraz zagospodarowanie parku rzecznego "Ogród Płaszów".

Prawie dwa miliardy zł dla małopolskich samorządów z Programu Inwestycji Strategicznych

Prawie dwa miliardy zł trafią do małopolskich samorządów w ramach pierwszej edycji rządowego w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - poinformował w poniedziałek wojewoda Łukasz Kmita.

Polski Ład dla rolnictwa: zmiany na polskiej wsi

Większe dopłaty unijne dla małych i średnich gospodarstw, nowy system ubezpieczeń upraw dla rolników, a także 4,5 mld zł na odbudowę polskiego przetwórstwa - to niektóre z rozwiązań dla polskiej wsi zaproponowane w sobotę w ramach Polskiego Ładu dla rolnictwa.

Premier o "Polskim Ładzie": nie zwalniamy tempa

Nie zwalniamy tempa - wdrożono rozwiązania niewymagające ścieżki ustawodawczej; przyjęto lub są procedowane niektóre z przygotowanych ustaw - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wystąpieniu o "Polskim Ładzie". Zdecydowaliśmy się na jedną z największych w historii Polski obniżkę podatków - dodał. Premier zapowiedział, że politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzą każdą gminę w kraju, żeby promować Polski Ład.

Samorządy zaniepokojone rozwiązaniami Polskiego Ładu. Jest możliwość porozumienia?

Nie gaśnie niepokój samorządów i przedsiębiorców związany z kosztami, jakie może nieść dla nich program Polski Ład. Samorządy szacują, że zawarte w programie propozycje ulg podatkowych oznaczać będą dla nich spadek wpływów z tytułu PiT i Cit o ok. 20 proc. Mali przedsiębiorcy boją się m.in. likwidacji odliczeń składki zdrowotnej od podatku, co znacznie podniesie ich miesięczne koszty. Jak rząd odpowiada na te niepokoje i ile w programie Polski Ład może się jeszcze zmienić?

Tarnów będzie się ubiegał o pieniądze z rządowego programu Polski Ład

Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej tarnowscy radni wyrazili zgodę na zmiany w planach budżetowych Tarnowa, które umożliwiają złożenie projektów na dodatkowe pieniądze z kasy państwa. "Liczymy na dofinansowanie naszych inwestycji takich jak rozbudowa szkoły numer 9, budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego na obiektach dawnego letniego basenu w Mościach i wreszcie na budowę tak potrzebnego łącznika ulicy Tuchowskiej z Warsztatową i docelowo Krakowską" - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię