Radio Kraków

Ograniczenie ruchu busów w centrum Krakowa

Przystanek dla busów przy ulicy Ogrodowej będzie działał do końca lipca

  • date_range 2017-06-30
Znamy ostateczne zmiany dotyczące ograniczenia ruchu busów w centrum Krakowa. Ostatecznie zlikwidowane zostaną przystanki przy ulicy Worcella i Pawiej, jako przelotowy - do końca lipca - będzie funkcjonował przystanek przy Ogrodowej. Przewoźnicy po wysadzeniu pasażerów będą mieli do dyspozycji cztery przystanki końcowe - parking przy ulicy Wita Stwosza oraz przy ulicy Kamiennej, pętle przy Nowym Kleparzu oraz Małopolski Dworzec Autobusowy.

Busy w Krakowie: przystanki na Alejach zostają, znikną parkingi w centrum miasta

  • date_range 2017-06-29
Jest decyzja w sprawie ograniczenia ruchu busów w centrum Krakowa. W siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończyło się spotkanie przewoźników i urzędników w tej sprawie. Ostatecznie od 1 lipca będzie wprowadzony zakaz wjazdu busów wewnątrz II obwodnicy. To oznacza zakaz zatrzymywania się busów przy ulicach: Pawiej, Worcella i Ogrodowej. Pasażerowie będą jednak mogli dalej korzystać ze wszystkich przystanków w ciągu Alej Trzech Wieszczów.

Busy na razie zostają w centrum Krakowa

  • date_range 2017-06-16
Zmian w funkcjonowaniu busów w centrum Krakowa na razie nie będzie. ZIKiT spełnił część postulatów prywatnych przewoźników. Piatkowe rozmowy obu stron trwały kilka godzin. W efekcie ZIKiT wycofał się z części planowanych zmian, a inne ograniczenia postanowił przesunąć na później.

Kierowcy busów apelują o wsparcie radnych. Pojawili się na sesji Rady Miasta

  • date_range 2017-06-14
Jest cień szansy, że dojdzie do porozumienia pomiędzy właścicielami busów a krakowskimi urzędnikami. Chodzi o nową politykę transportową miasta, która ogranicza ruch w centrum. Zgodnie z nowymi zasadami, od najbliższej soboty busy będą mogły zatrzymywać się tylko na wyznaczonych przystankach. Przewoźnicy nie zatrzymają się w każdym miejscu na Alejach Trzech Wieszczów, nie zaparkują również na ulicy Ogrodowej. W najbliższy piątek busiarze mają pertraktować w tej sprawie z ZIKiT-em. Urzędnicy chcą, by przewoźnicy zaproponowali własną listę przystanków.

Busowa rewolucja w Krakowie. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

  • date_range 2017-06-09
Kraków ograniczy ruch prywatnych busów w centrum. To jeden z elementów walki z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem w mieście. Najważniejsza zmiana dotyczy Alej Trzech Wieszczów. Prywatni przewoźnicy nie będą mogli się już zatrzymać przy wszystkich przystankach. Na stronie Radia Kraków rozgorzała gorąca dyskusja. Najczęściej zadawane pytania przedstawiliśmy więc urzędnikom, a oto co odpowiedzieli.

Kraków ograniczy ruch prywatnych busów w centrum

  • date_range 2017-06-07
To jeden z elementów walki z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem w mieście. Najważniejsza zmiana dotyczy Alej Trzech Wieszczów. Prywatni przewoźnicy nie będą mogli się już zatrzymać przy wszystkich przystankach. Powód: busy często blokowały przejazd autobusom komunikacji miejskiej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię