Na wydawnictwo zatytułowane „Rebel Diamonds” trafiło 20 utworów, w tym takie współczesne klasyki jak „Mr Brightside”, „When You Were Young”, „All These Things That I’ve Done”, „Human”, „Read My Mind” i wiele innych, aż po ostatni – doceniony przez krytykę singiel „Your Side of Town”. Album jest z nami od 8 grudnia. Ukazał się  nakładem Island Records - zawiera opracowany przez zespół przegląd jego imponującego dorobku, dowodzący muzykalności i zdolności pisania znakomitych piosenek, które umocniły The Killers jako jeden z najważniejszych głosów w rock’n’rollu na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.

Kompilacja zawiera co najmniej jeden utwór z każdego z siedmiu studyjnych albumów zespołu – począwszy od przełomowego debiutu „Hot Fuss”, który skończy w 2024 r. dwadzieścia lat, aż po najnowszy pełnowymiarowy krążek grupy „Pressure Machine” z 2021 r. „Rebel Diamonds” ukazuje wszechstronność zespołu i jego wytrwałość na tle stale zmieniającego się krajobrazu muzyki alternatywnej. Kolekcja składa się z utworów, które odzwierciedlają to, czym jest zespół The Killers, zawiera także ulubione kompozycje jego członków, które oddziałują na słuchaczy od lat – m.in. „Be Still” z albumu „Battle Born” z 2012 r., „Dying Breed” z wydanego w 2020 r. krążka „Imploding The Mirage” czy „A Dustland Fairytale”, które pierwotnie ukazało się na „Day & Age” z 2008 r., a niedawno zostało ponownie nagrane przez zespół i zaproszonego do współpracy Bruce’a Springsteena.Mówi się, że to co zapamiętane, żyje – zauważa wokalista Brandon Flowers w dostępnym TUTAJ materiale zapowiadającym album. – Przez ostatnie dwadzieścia lat zgromadziliśmy stadiony pełne wspomnień, wystarczy, by wypełnić całe życie. Dwadzieścia piosenek na dwadzieścia lat – „Rebel Diamonds”.

The Killers tworzą Brandon Flowers (wokalista), Ronnie Vannucci Jr. (perkusista), Dave Keuning (gitarzysta) i Mark Stoermer (basista).


„Rebel Diamonds” - lista utworów:

1. Jenny Was a Friend of Mine
2. Mr. Brightside
3. All These Things That I’ve Done
4. Somebody Told Me
5. When You Were Young
6. Read My Mind
7. Human
8. Spaceman
9. A Dustland Fairytale
10. Runaways
11. Be Still
12. The Man
13. Caution
14. My Own Soul’s Warning
15. Dying Breed
16. Pressure Machine
17. Quiet Town
18. boy
19. Your Side of Town
20. Spirit