- Album „Moje serce w Warszawie” łączy tamtą Warszawę z lata 1944 roku z tą dzisiejszą, w której żyjemy. Łączy ją miłością – mówi o płycie i koncercie Bela Komoszyńska z Sorry Boys. „Stolica od lat pozostaje niezmiennie inspiracją dla artystów, dlatego album stworzony przez zespół Sorry Boys na 79. rocznicę Powstania Warszawskiego zatytułowaliśmy «Moje serce w Warszawie». Przechowujemy w pamięci historie osób, które tu żyły, marzyły, kochały, walczyły i ginęły. Uczucia te i opowieści znalazły swój wyraz w przejmującym albumie, który usłyszeliśmy 21 lipca na koncercie w Muzeum Powstania Warszawskiego” – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jednym z utworów na płycie jest piosenka „Jan”. To zaśpiewana treść autentycznego listu Powstańca Jana Kluczewskiego, dziadka członka Sorry Boys– Piotra Blaka. Jan Kluczewski, pseudonim Krawczyk, był żołnierzem kompanii „Koszta”. Wraz z kuzynami swojej żony Danki, Jackiem i Witkiem Gosławskimi, zginął 6 września 1944 roku podczas bombardowania kamienicy przy ul. Moniuszki 7. Jan miał wówczas 24 lata. Na początku i końcu utworu znajdują się słowa Danki o zmarłym mężu i czasie Powstania, które nagrała kilka lat przed swoją śmiercią. Dożyła 97 lat.

„Ta płyta rosła w nas od kilku lat. Warszawa jest dla mnie wielką inspiracją, piszę o niej piosenki na niemal każdą płytę Sorry Boys. Codziennie rano, kiedy przez okna naszego domu patrzę na horyzont Warszawy, witam się z miastem, którego mogło nie być. A ona odżyła, dzięki miłości. I z miłości do tego miasta powstał nasz album «Moje serce w Warszawie» - powiedziała Bela Komoszyńska, wokalistka z zespołu Sorry Boys.

W oprawie graficznej płyty znalazły się powstańcze listy, zdjęcia i inne materiały należące do Piotra Blaka, który od ponad siedmiu lat prowadzi działalność poszukiwawczą związaną z kompanią „Koszta”, za co w 2022 roku otrzymał nagrodę BohaterON. Jan Kluczewski, pseudonim Krawczyk,jest również bohaterem wywiadu z cyklu „Korzeniepamięci”, czyli rozmów przeprowadzanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego z członkami rodzin Powstańców. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Za oprawę graficzną odpowiada Ola Bodnaruś.

Lista utworów:

1. Moje serce w Warszawie
2. Dzień dobry feat. Robert Gawliński
3. Robinson feat. Jan Biedziak
4. X
5. Miasto Warszawa feat. Dawid Tyszkowski
6. Noce
7. Jan
8. Świątynia feat. Natalia Szroeder
9. Sen o Warszawie