Na rynku pojawiło się najnowsze wydawnictwo Noaha Kahana, które jest zwieńczeniem jego serii „Stick Season”. Nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta twórca wydał „Stick Season (Forever)”, które obok znanego już materiału zawiera trzy nowe nagrania – solowe „Forever”, „You’re Gonna Go Far” w duecie z Brandi Carlile oraz „Paul Revere”, w którym Kahana wsparł Gregory Alan Isakov. Piosenki uzupełniły 21 znanych już utworów i sześć wydanych wcześniej duetów, w których Noahowi partnerowali Post Malone, Kacey Musgraves, Hozier, Sam Fender i Lizzy Alpine.

O „You’re Gonna Go Far” Noah mówi: – To dla mnie wielki zaszczyt, że kultowa Brandi Carlile wystąpiła w tym utworze. Kiedy słuchałem jej wersji czułem, jakbym unosił się w powietrzu. Jej muzyka jest ponadczasowa i inspirująca. Na świecie jest bardzo niewielu autorów piosenek, których uwielbiam tak bardzo, jak uwielbiam zdolność Brandi do snucia opowieści. Jej głos jest jednym z najlepszych w historii i jestem bardzo wdzięczny, że wzbogaciła nim ten utwór.

Artysta nie ukrywa, że obecność Gregory’ego Alana Isakova w „Paul Revere” także sprawiła mu dużą przyjemność. – To jeden z moich osobistych bohaterów. Jego nawiedzony głos oraz niezwykłe podejście do pisania piosenek były dla mnie inspiracją przy tworzeniu „Paul Revere”, dlatego ogromnie cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie w specjalnej wersji tego utworu. Muzyka Gregory’ego towarzyszyła mi przez całe życie. Czuję się, jakbym zatoczył krąg – komentuje artysta.

„Stick Season (Forever)” pojawiło się w idealnym momencie – kilka dni po gali Grammy, na której Noah pojawił się jako nominowany do statuetki dla Najlepszego nowego artysty. Jego ubiegłoroczny album osiąga znakomite wyniki – niedawno ogłoszono, że został nagrodzony w podwójną platyną w Stanach. Platynowy status w USA ma także tytułowy singiel, który dotarł do Top 15 Billboard Hot.

Noah był niedawno gościem Gayle King, która w programie „CBS Mornings” nazwała go „najbardziej przebojowym artystą roku”. W grudniu Kahan zadebiutował w „Saturday Night Live”, wykonując tam „Stick Season” i „Dial Dunk”.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu kariera pochodzącego z Vermont wokalisty i songwritera eksplodowała, pozwalając mu błyskawicznie awansować z muzyka popularnego w Nowej Anglii, to mainstreamowej gwiazdy światowego formatu. Noah został okrzyknięty jednym z najlepszych nowych artystów w 2023 r. U podstaw jego muzyki leżą wrażliwe teksty i niefiltrowana, ale zrozumiała szczerość. Doceniany przez krytyków twórca pisze piosenki prosto z serca, podpierając się przy tym swoim charakterystycznym, ironicznym poczuciem humoru. Na swoich trzech albumach i EP-ce Kahan zaprezentował wyjątkową mieszankę folku i americany. Z ponad 4 mld streamów, platynowymi singlami „Stick Season” i „Dial Drunk” i gwiazdorskimi kooperacjami artysta stał się światowym fenomenem.


Lista utworów:

 1.Northern Attitude
 2.Stick Season
 3.All My Love
 4.She Calls Me Back
 5.Come Over
 6.New Perspective
 7.Everywhere, Everything
 8.Orange Juice
 9.Strawberry Wine
 10.Growing Sideways
 11.Halloween
 12.Homesick
 13.Still
 14.The View Between Villages