Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Koncert finałowy konkursu MEGAFON Radia Kraków

  • Muzyka
  • date_range Środa, 2015.05.27 10:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:45 )
Wicked Heads zwycięzcą VI edycji konkursu Radia Kraków MEGAFON dla młodych kapel z Małopolski. O zwycięstwo walczyli też: Meeow i So Flow. Wszystkie trzy zespoły zagrały podczas finałowego megafonowego koncertu w Klubie Fabryka. Gwiazdą wieczoru była Iza Lach.

Fot. PTJ

Finał VI edycji konkursu Radia Kraków MEGAFON, fot. PTJ

Jak zaznaczył Piotr Metz, szef muzyczny Radia Kraków i przewodniczący megafonowego jury, po raz pierwszy w historii Megafonu decyzja jurorów była tak jednomyślna. Spośród 12 półfinalistów musieli wybrać 3 finalistów konkursu. 27 czerwca w krakowskim klubie Fabryka o 100 godzin w studiu nagrań Radia Kraków, trasę koncertową i tłoczenie 100 płyt demo, które ufundowała krakowska firma Mediapixel, zagrali: Wicked Heads, Meeow i So Flow.

To ostatni i najtrudniejszy sprawdzian, jaki czekał młodych wykonawców - na żywo musieli zmierzyć się z tremą i wyjątkowo mocną w tej edycji konkursu konkurencją. Zespoły oceniało będzie jury w składzie: Wojciech Barczyński - szef Redakcji Muzycznej OFF Radia Kraków, Agnieszka Barańska – prowadząca program „Megafon” oraz Iza Lach, która była również gwiazdą wieczoru.

To jurorzy zdecydowali, który z trzech finalistów został laureatem MEGAFONU. Wicked Heads zgarnął całą pulę nagród: 100 godzin w studiu nagrań Radia Kraków, trasę koncertową po Małopolsce i tłoczenie 100 płyt demo. Gwiazdą finałowego koncertu konkursu Megafon jest Iza Lach - piosenkarka, producentka, kompozytorka i autorka tekstów, która w 2012 roku wygrała konkurs Snoop Dogga na remix jego piosenki "Set It Off". Słynny raper wyprodukował także całą płytę Izy Lach „Off the Wire", która ukazała się " w lipcu 2012 r.

 

Koncert finałowy konkursu MEGAFON Radia Kraków / gwiazda wieczoru: Iza Lach

Sobota, 27 czerwca, godz. 19.00, klub „Fabryka”, ul. Zabłocie 23

Wstęp wolny!

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1150838

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię