Od czasu wytyczenia swojej drogi jako artysta solowy, Bartees Strange wydał w krótkim czasie dwie płyty: EP-kę z reimaginacją piosenek The National (Say Goodbye To Pretty Boy, 2020) oraz swój debiutancki album, właściwy "Live Forever" (2020).

Podczas gdy jego debiutancka płyta"Live Forever" z 2020 roku przedstawiała doświadczenia i miejsca, które ukształtowały Barteesa (Flagey Brussels, Mustang Oklahoma), "Farm to Table" (CD, LP, LP Limited Edition Yellow Vinyl) skupia się na ludziach - zwłaszcza jego rodzinie - i tych, którzy są mu najbliżsi w jego dotychczasowej podróży."Farm to Table" analizuje stale zmieniający się stosunek Barteesa do życia. Odnosi się również do głębszego przekazu, który mówi: nie zapominaj, skąd przyszedłeś, a ten album jest tego dowodem. W 10 utworach Bartees zawsze pamięta, skąd przyszedł, celebruje przeszłość, zmierza ku przyszłości i w pełni docenia teraźniejszość.

"Wretched” jest o ludziach, którzy zawsze stali przy mnie, nawet kiedy żyłem w nędzny - mówi Bartees . Kiedy próbowałem być kimś innym niż jestem - oni widzieli mnie nawet wtedy i trzymali mnie przy sobie. Ludzie z poprzednich wcieleń i ci, którzy odegrają ważną rolę w mojej przyszłości - jestem im wdzięczny za miłość, którą we mnie wlali. Ta piosenka jest dla nich i o nich.

"Cosigns" to odważny indie-trapowy hit, który celebruje rówieśników, współpracowników i przyjaciół Barteesa jak Bon Iver, Phoebe Bridgers, Courtney Barnett czy Lucy Dacus, a jego gatunkowa wylewność plasuje się gdzieś pomiędzy swawolnym hip hopem a euforycznym alt rockiem. Piosenka kończy się wierszem, który napisał w wieku 20 lat: “I don’t know how to be full, it’s the hardest to know, I keep consuming I can’t give it up, It’s never enough".

Towarzyszący utworowi oficjalny teledysk został wyreżyserowany przez Pooneh Ghana.
 


W piosence "Heavy Heart" Bartees uwalnia się od poczucia winy, które odczuwał przez lata; winy za poświęcenie ojca, by zbudować lepszą przyszłość dla swojej rodziny; winy za niedawną śmierć dziadka; winy za czas spędzony w trasie i z dala od rodziny; winy za to, że odniósł sukces, podczas gdy wszyscy inni w jego życiu cierpieli po wydaniu płyty "Live Forever" w pierwszym roku pandemii. Pozbywając się tych uczuć, Bartees ma nadzieję ruszyć naprzód, ku optymistycznej przyszłości - świętując zwycięstwa, nawet jeśli życie bywa ciężkie i ciężkie. Singlowi, który jest pierwszą od dwóch lat zapowiedzią nowej muzyki, towarzyszą wizualizacje wyreżyserowane przez Missy Dabice, w których Bartees znajduje się na pierwszym planie. Nawiązując do wielu wątków zawartych w "Heavy Heart", Bartees z dumą nosi ubrania swojego ojca i dziadka, oddając im w ten sposób hołd.


Lista utworów:

1. Heavy Heart
2. Mullholland Dr
3. Wretched
4. Cosigns
5. Tours
6. Hold The Line
7. We Were Only Close For Like Two Weeks
8. Escape This Circus
9. Black Gold
10. Hennessy