„Sztuka Miłości” prezentuje różne rodzaje tego samego uczucia. Definiuje odmienne stadia miłości. Przygląda się jej z różnych perspektyw.
Artyści tworzący ARS LATRANS Orchestra opowiadając swoje historie i eksplorując własne doświadczenia podkreślają złożoność obranego tematu.
 
W składzie Orkiestry usłyszymy między innymi takich wykonawców jak Aleksandra Dąbrowska (Odet), Grzegorz Wardęga (runforrest), Kuba Tracz (Bass Astral x Igo), Jakub Wojtas (Clock Machine/kidei), Kuba Jaworski (Gypsy and the Acid Queen), Maciej Kwarciński (Hyper Son), Nikodem Dybiński (dybiński), Piotr Wykurz (Clock Machine/kidei).
 
Muzyka stanowi rdzeń narracji multidyscyplinarnego spektaklu muzycznego “Wyjątkowo zimny sierpień”, którego premiera odbędzie się 8 października 2021 w Krakowie. Spektakl
muzyczny opowiada historię o różnych aspektach miłości, o jej poszukiwaniu, odrzuceniu, o potrzebie bliskości z drugim człowiekiem, na równi ze sobą samym.
Spektakl muzyczny ARS LATRANS Orchestra : Sztuka Miłości – premiera! Kraków 8 października 2021


Miłość to dwie strony medalu, ta jasna, ale czasami daje znać o sobie i ta ciemna. Artyści pracują nad premierą tego spektaklu już ponad rok, od maja 2020 roku. Ten długi czas sprawił, że sztuka jest bardzo dobrze przemyślana, artyści żyją nią jak własnym prywatnym życiem. Premiera tego niezwykłego spektaklu muzycznego ARS LATRANS Orchestra pn. Sztuka Miłości odbędzie się w Klubie Muzycznym Hol w Krakowie 8 października o godz. 20:00. Sztuka miłości jest niezwykła, a jej oryginalność i czar polega na tym, że jest ona wszędzie – na scenie i w życiu! W składzie ARS LATRANS Orchestra znajdują się takie znakomitości, jak Odet, Gypsy and the Acid Queen, Piotr Wykurz, Bass Astral, Runforrest, Dybiński i Jakub Wojtas. Role epizodyczne, ale równie ważne, bez których ten spektakl by się nie odbył, przypadły Walusiowi Kraksa Kryzys, Janowi Serce, Smoking Barrelz, Maciejowi Kwarcińskiemu, Clock Machine, Dominice Płonce, ULTRA, Patrick the Pan i Alexowi Clov. Sztuka miłości nie jedno ma imię. Ten spektakl oczaruje każdego widza, niezwykłość przeszywająca się do środka i zaglądająca w głąb duszy ludzkiej, zawsze pragnącej miłości. Do zobaczenia Krakowskim Klubie Muzycznym Hol 8 października 2021!


„Żebra” - czyli singiel promujący płytę to pierwszy utwór, jaki powstał podczas obozów kompozycyjnych ARS Latrans Orchestry w Pcimiu. Opowiada o nieodłącznym aspekcie miłosnych relacji - rozstaniach. Ponadto pokazuje, jak często na siłę trwamy z kimś w związku, zamiast znaleźć kogoś, kto nas uszczęśliwia


Lista utworów:1.    Into Your Arms
2.    Żebra
3.    Sakuran
4.    Walk the Line
5.    Tokyo
6.    Królowa Zimy
7.    Zrobię U
8.    Shoot Me
9.    Love Is in the House
10.    Nie mów mi
11.    I Fall Again