Małopolska Zachodnia
Marek Niechwiej pojawił się w sądzie w Myślenicach. Rozprawa została jednak odroczona do stycznia
Marek Niechwiej jest oskarżony o prowadzenie auta po pijanemu. W lutym, mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie, Niechwiej wsiadł do samochodu. Złamał przepisy drogowe i wjechał w drewnianą palisadę w centrum miasta. To była druga próba sądowego zakończenia sprawy. Rozprawę odroczono jednak do stycznia.
75 lat temu Niemcy dokonali pierwszej egzekucji w KL Auschwitz
75 lat temu Niemcy dokonali pierwszej egzekucji w obozie Auschwitz. 22 listopada rozstrzelali 40 Polaków przywiezionych z więzienia w Katowicach. Był to początek rozstrzeliwań w obozie. W ten sposób zgładzono wiele tysięcy osób, głównie Polaków.
W Małopolsce zachodniej znowu zatrzęsła się ziemia. Od wstrząsów pękały ściany i kominy
Uszkodzonych jest co najmniej kilkadziesiąt budynków. W nocy znów zatrzęsła się ziemia w okolicach Chrzanowa. Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach, był to mocny wstrząs, ale jego siła była mniejsza, niż dwóch poprzednich. Siła wstrząsu przekroczyła jednak 3 stopnie w skali Richtera.
W tym roku karpie będą droższe. Wszystko przez suszę
Mamy złe informacje dla smakoszy wigilijnego karpia. Ryby będą droższe niż przed rokiem. Ich ceny hurtowe będą wyższe o mniej więcej 1,50 za każdy kilogram ryby. Wszystko przez tegoroczną suszę.
Napadał na dzieci w Oświęcimiu i Brzeszczach. Grozi mu do 12 lat więzienia
Nawet 12 lat za kratkami może spędzić 29-latek z Oświęcimia. Mężczyzna ma na swoim koncie aż osiem rozbojów. Kilka dni temu wtargnął do salonu gier i zażądał od jego pracownicy pieniędzy. Zabrał kilkaset złotych i uciekł. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej kilkakrotnie napadł również na dzieci w Oświęcimiu i Brzeszczach.
Muzeum Auschwitz apeluje do rodzin byłych więźniów o przekazywanie placówce pamiątek
Listy z obozu, rysunki, czy drobne symboliczne przedmioty w czasach, kiedy odchodzą ostatni świadkowie Holokaustu, mają dla historyków wyjątkową wartość. Muzeum potrafi też o pamiątki odpowiednio zadbać.
W Chełmku k. Oświęcimia powstaje mural autorstwa słynnej Mony Tusz
Znana śląska malarka uliczna Mona Tusz tworzy mural w Chełmku niedaleko Oświęcimia. Na ścianie ośrodka kultury powstaje wizerunek śpiącej dziewczyny. To część dużego projektu "Echa obuwniczej przeszłości". W Chełmku od lat 30. ubiegłego wieku działała jedna z największych w Polsce fabryk butów.
Lekarze w Małopolsce zachodniej grożą protestem
Jak informuje reporter Radia Kraków, medycy ze szpitali w Wadowicach, Oświęcimiu i Chrzanowie chcą wspólnie walczyć o wyższe pensje. Jak przekonują, od kilku lat ich wypłaty się nie zmieniają i przez to trudno znaleźć chętnych do pracy w oddziałach w szpitalach powiatowych.
Będzie druga tura wyborów uzupełniających na wójta Tomic
Pierwsza tura nie przyniosła rozwiązania. Za dwa tygodnie powtórka głosowania. W pierwszej turze wyborów uzupełniających na wójta Tomic w Małopolsce zachodniej żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 procent głosów. To oznacza, że za dwa tygodnie mieszkańcy dokonają ponownego wyboru. W drugiej turze zmierzą się Witold Grabowski i Renata Skorczyńska. Walka będzie niezwykle wyrównana, bo pierwszą turę różnicą zaledwie 19 głosów wygrał Witold Grabowski. Frekwencja przekroczyła 50 procent.
Mikołaje z Małopolski zachodniej ruszyły na pomoc zwierzakom
Nie wiesz co zrobić ze starym kocem, lub narzutą znalezioną w szafie... zamiast wyrzucać na śmietnik oddaj do najbliższego schroniska dla zwierząt. Tam szczególnie jesienią i zimą takie rzeczy są na wagę złota.
Oświęcim: hołd ofiarom zamachów we Francji
Władze Oświęcimia - miasta pokoju - również oddają hołd ofiarom zamachów we Francji.
Gwiazdy na lodzie w Oświęcimiu w ramach charytatywnego meczu
Gwiazdy będą dziś bawić się i pomagać na lodzie. Oświęcim zaprasza na II Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy. W hali lodowej zmierzy się reprezentacja hokejowa artystów polskich z drużyną przyjaciół Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. 14 listopada na lodzie nie zabraknie znanych artystów, aktorów, kabareciarzy i dziennikarzy. Wszystko w szczytnym celu.
W Chrzanowie rusza kampania przed referendum w sprawie odwołania burmistrza
Dokładnie za miesiąc, 13 grudnia, mieszkańcy Chrzanowa w referendum zdecydują czy odwołać burmistrza. Marek Niechwiej na początku roku pijany wsiadł za kierownicę samochodu. Łamał przepisy i jazdę zakończył na drewnianej palisadzie przy jednej z głównych ulic miasta. Zdaniem radnych burmistrz, oprócz kompromitacji Chrzanowa, nie zajmuje się sprawami miasta.
Wypadek na stacji kolejowej w Małopolsce zachodniej. Kobietę przytrzasnęły drzwi pociągu
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku na stacji kolejowej w Gorzowie w zachodniej Małopolsce. Drzwi pociągu przytrzasnęły tam 72-letnią mieszkankę Andrychowa. Pociąg ruszył i pociągnął kobietę za sobą.
Święto Niepodległości w Małopolsce Zachodniej
Biało-czerwona parada, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, msza za ojczyznę - tak wyglądały obchody święta niepodległości w Oświęcimiu. Główna uroczystość odbyła się pod pomnikiem na placu Kościuszki. Wzięli w niej udział mieszkańcy, samorządowcy i politycy, żołnierze i harcerze, którzy dziś przez miasto przeszli z 20-metrową biało-czerwoną flagą.
Przedwojenny Oświęcim i jego mieszkańcy na niezwykłej wystawie
To siedem prawdziwych historii. W Oświęcimiu na placu Skarbka można obejrzeć niezwykłą wystawę. W samym centrum miasta stanął ogromny, metalowy trójkąt. Przechodnie zaglądając w niewielkie, okrągłe otwory na jego ścianach zobaczą komiksowe rysunki. W ten sposób Centrum Żydowskie w Oświęcimiu postanowiło opowiedzieć historię przedwojennych mieszkańców miasta.
Połączenie Oświęcim - Brzeszcze - Czechowice-Dziedzice znika z rozkładu. Pasażerowie nie są zachwyceni
To już niemal pewne. Kolejne pociągi w Małopolsce znikają z nowego rozkładu jazdy. Chodzi o połączenie z Oświęcimia przez Brzeszcze do Czechowic-Dziedzic na Śląsku. To ważna stacja, na której pasażerowie mogą przesiąść się do pociągów w kierunku Katowic, Cieszyna, Bielska-Białej i Żywca. Teraz tę linie obsługują Koleje Śląskie. Codziennie kursuje siedem par pociągów, które z Katowic, przez Oświęcim dojeżdżają właśnie do Czechowic-Dziedzic. Jednak od 13 grudnia pociągi skrócą trasę i dojadą tylko do Oświęcimia.
Groźny pożar hotelu w Paszkówce niedaleko Skawiny. Na szczęście nikt nie ucierpiał
Strażacy w nocy musieli ewakuować osoby, które utknęły na gzymsie budynku na wysokości 12 metrów. Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali po pierwszej w nocy. W jednym z zabytkowych budynków w pałacu Paszkówce zapaliła się sauna. Zadymienie było tak duże, że goście hotelowi nie mogli opuścić budynku schodami.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 182
- 183
- 184
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
09:38
16-latek uciekał przed policją ulicami Zatora. Pościg zakończył się zderzeniem z radiowozem
-
09:19
Celnicy udaremnili przemyt 100 kg khatu - rośliny o właściwościach odurzających
-
08:52
Kto karmi sztuczną inteligencję? Rosyjska propaganda trafia do AI legalnie
-
08:15
Paweł Śliz (Polska 2050): Na razie nie wiadomo, czy wybory w Krakowie się odbędą
-
08:02
Nawet 100 mln zł rocznie. Kraków ponownie apeluje o opłatę turystyczną
-
07:46
Nowa trasa rowerowa w Dolinie Chochołowskiej? Są plany i pieniądze
-
07:29
Napięcie w Grupie Azoty. "Solidarność" żąda rozmów o przyszłości pracowników
-
07:07
Z powodu upałów dorożki nie wyjadą na Rynek Główny
-
06:51
Przylasek Rusiecki otwiera kąpielisko. Sezon rusza 27 czerwca
-
06:27
Słoneczny i upalny czwartek w Małopolsce. W dzień nawet 28 stopni
-
06:01
Sprawa „Skóry” znów przed sądem. Decydujący etap w Sądzie Najwyższym
-
22:30
Czy Kraków może być niezależny żywnościowo?
-
21:34
Ruszyła budowa ronda na trudnym skrzyżowaniu w Bieczu. Prace potrwają do końca listopada
-
21:08
Ponad 90 wojennych listów krakowskiego lekarza trafi do muzeów Auschwitz i na Majdanku
-
19:10
Nie żyje Waldemar Jasiński ps. „Góral”, kontrowersyjny biznesmen. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci
-
18:39
Lęk pacjenta. Od Szpitala Południowego do przeciążonych SOR-ów
-
17:47
Krótka przygoda Świątek w Bad Homburg
-
17:07
UEK potrzebuje nowego centrum dydaktycznego. Krakowscy radni apelują do rządu
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej