Radio Kraków

kształcenie nauczycieli

Tomasz Waleczko: dzieci powinny mieć wyzwania i obowiązki adekwatne do swojego wieku

Ministerstwo Edukacji i Nauki przesuwa o 2 lata konieczność zatrudnienia psychologa w każdej szkole. Jak jednocześnie tłumaczą przedstawiciele tego resortu, pieniądze na ten cel dostępne są już teraz, dlatego szkoły mogą zatrudniać specjalistów już od nowego roku. Tymczasem, jak tłumaczy Tomasz Waleczko, psycholog i trener umiejętności społecznych współpracujący z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w wielu domach panuje niemal strach przed własnym dzieckiem. O młodych ludziach i ich obowiązkach z Tomaszem Waleczką rozmawiał Jacek Bańka.

Tomasz Waleczko: Kary nie rozwijają motywacji, lepsze wyniki w nauce osiąga się w dobrej atmosferze

Kary nie nie rozwijają motywacji, a lepsze wyniki w nauce osiąga się w dobrej atmosferze - tak przekonuje Tomasz Waleczko, psycholog i trener umiejętności społecznych współpracujący z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Centrum, wraz z końcem roku szkolnego, zakończyło pierwsze etapy projektu "każde dziecko jest zdolne" - projektu, który swą kontynuację będzie miał już po wakacjach. O motywowaniu młodych ludzi z Tomaszem Waleczką rozmawiał Jacek Bańka.

W wypadku przyszłości dziecka o wszystkim decyduje IQ?

Gościem Jacka Bańki był Tomasz Waleczko, psycholog i trener umiejętności społecznych.

"Każde dziecko jest zdolne"

Wsparcie uzdolnionych uczniów z Małopolski, wzmocnienie motywacji do nauki, a także podnoszenie poczucia własnej wartości - to najważniejsze cele zakończonego właśnie programu "Każde dziecko jest zdolne". Projekt został przygotowany oraz zrealizowany przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Z Tomaszem Waleczką, psychologiem i trenerem umiejętności społecznych rozmawiał Jacek Bańka

W Polsce odnotowywany jest jeden z najwyższych wskaźników tzw. wypalenia rodzicielskiego

W Polsce odnotowywany jest jeden z najwyższych wskaźników tzw. wypalenia rodzicielskiego, którym określa się stan emocjonalnego i fizycznego wyczerpania. W skali tego problemu możemy się równać jedynie z Amerykanami. O pomocy psychologicznej dla wypalonych rodziców z Dianą Dziadosz, psycholog z małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozmawiał Jacek Bańka:

Szkoła dotknięta kryzysami wymaga dzisiaj nowych zasad współpracy nauczyciel-rodzic?

Gościem Jacka Bańki była Mariola Kozak, nauczyciel konsultant Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Łukasz Cieślik o systemowym wsparciu nauczycieli, uczniów i rodziców

Gościem Jacka Bańki był Łukasz Cieślik, dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Marta Malec-Lech o wsparciu małopolskich uczniów i ich rodziców, a także o programie doskonalenia nauczycieli

Gościem Jacka Bańki była Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię