Radio Kraków

krynica zdrój

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju - jedna z obowiązkowych atrakcji uzdrowiska

Krynica-Zdrój. Otwarcie kolejki na Górę Parkową

Krynica-Zdrój. Ogród Żywiołów

Ostatni weekend ferii w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój. Narciarze korzystają z ostatnich dni ferii

Krynica: przejścia dla pieszych powodowały korki? Zostaną przeniesione

Przejazd przez Krynicę w sezonie letnim i zimowym powinien być łatwiejszy. Urząd Marszałkowski zgodził się na likwidację przejść dla pieszych, które w tej chwili znajdują się przy rondzie w centrum uzdrowiska. Nowe pasy pojawią się kilkadziesiąt metrów przed rondem. Zdaniem urzędników taka zmiana nieco ułatwi ruch samochodów w Krynicy.

Turyści na krynickim deptaku

Tor saneczkowy w Krynicy, czyli agonia w kilku aktach

Mimo niekorzystnej decyzji rządu Krynica nie rezygnuje z planu budowy toru saneczkowego. Przed tygodniem minister Kultury i Sportu Piotr Gliński poinformował, że rząd postanowił dofinansować budowę toru, który ma powstać w Dusznikach Zdroju a nie w Krynicy. Obiekt ma uzupełnić ofertę istniejącego w Karkonoszach od lat Centralnego Ośrodka Sportu. Zdaniem komentatorów to koniec marzeń o powrocie tradycji saneczkarskich do Krynicy. Czy rzeczywiście?

Na krynickiej górze Iwonka powstanie tor saneczkowy

Zarząd Polskiego Związku Sportów Saneczkowych oficjalnie zatwierdził plan budowy toru saneczkowego na górze Iwonka w Krynicy Zdroju. Decyzja zapadła na wyjazdowym posiedzeniu, jakie odbyło się w ostatni weekend pod Górą Parkową. To formalne zatwierdzenie projektu, który jest realizowany od kilku miesięcy.

Platforma widokowa na Jaworzynie Krynickiej

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię