Radio Kraków

krynica zdrój

Długi majowy weekend w Krynicy

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju - jedna z obowiązkowych atrakcji uzdrowiska

Krynica-Zdrój. Otwarcie kolejki na Górę Parkową

Krynica-Zdrój. Ogród Żywiołów

Ostatni weekend ferii w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój. Narciarze korzystają z ostatnich dni ferii

Krynica: przejścia dla pieszych powodowały korki? Zostaną przeniesione

Przejazd przez Krynicę w sezonie letnim i zimowym powinien być łatwiejszy. Urząd Marszałkowski zgodził się na likwidację przejść dla pieszych, które w tej chwili znajdują się przy rondzie w centrum uzdrowiska. Nowe pasy pojawią się kilkadziesiąt metrów przed rondem. Zdaniem urzędników taka zmiana nieco ułatwi ruch samochodów w Krynicy.

Turyści na krynickim deptaku

Tor saneczkowy w Krynicy, czyli agonia w kilku aktach

Mimo niekorzystnej decyzji rządu Krynica nie rezygnuje z planu budowy toru saneczkowego. Przed tygodniem minister Kultury i Sportu Piotr Gliński poinformował, że rząd postanowił dofinansować budowę toru, który ma powstać w Dusznikach Zdroju a nie w Krynicy. Obiekt ma uzupełnić ofertę istniejącego w Karkonoszach od lat Centralnego Ośrodka Sportu. Zdaniem komentatorów to koniec marzeń o powrocie tradycji saneczkarskich do Krynicy. Czy rzeczywiście?

Na krynickiej górze Iwonka powstanie tor saneczkowy

Zarząd Polskiego Związku Sportów Saneczkowych oficjalnie zatwierdził plan budowy toru saneczkowego na górze Iwonka w Krynicy Zdroju. Decyzja zapadła na wyjazdowym posiedzeniu, jakie odbyło się w ostatni weekend pod Górą Parkową. To formalne zatwierdzenie projektu, który jest realizowany od kilku miesięcy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię