Radio Kraków

koronawirus

Sytuacja branży lotniczej oraz Kraków Airport a epidemia koronawirusa

  • date_range 2020-03-18
Uruchomienie połączeń z Krakowa do Chicago przez American Airlines może być z powodu koronawirusa niemożliwe - tak uważa Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Również nierealne mogą być połączenia planowane przez Air France. O sytuacji branży lotniczej oraz Kraków Airport rozmawiamy w programie O Tym Się Mówi.

W krakowskiej komunikacji miejskiej o 80-90 proc. mniej pasażerów

  • date_range 2020-03-18
W krakowskiej komunikacji miejskiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym jest o 80-90 proc. pasażerów mniej. Średnia napełnienia tramwajów wynosiła 15-20 osób – poinformował Zarząd Transportu Publicznego po obserwacji tego, co działo się w ostatnich dniach w godzinach szczytu komunikacyjnego. Pierwsze ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie wprowadzono w poniedziałek, kolejne w środę.

Program tarczy antykryzysowej na czas epidemii koronawirusa

  • date_range 2020-03-18
212 mld zł chce przeznaczyć rząd na ratowanie gospodarki dotkniętej skutkami koronawirusa. Program tarczy antykryzysowej obejmuje 5 filarów: rynek pracy, przedsiębiorców, służbę zdrowia, zabezpieczenia kredytobiorców oraz inwestycje publiczne. O planach ratowania polskiej gospodarki z Markiem Zuberem, ekonomistą rozmawiał Jacek Bańka.

Pomoc dla seniorów w zrobieniu zakupów żywności i leków

  • date_range 2020-03-18
Tarnowskie organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z lokalnymi firmami pomogą osobom starszym, które z powodu zagrożenia koronawirusem powinny zostać w domu, w zrobieniu zakupów produktów spożywczych i lekarstw, a także w dowiezieniu posiłków.

Tarnów wesprze finansowo swój miejski szpital?

  • date_range 2020-03-18
Na najbliższej czwartkowej sesji radni mają podjąć decyzję o przesunięciu środków finansowych w budżecie po to, by przekazać je do szpitala im. Szczeklika w Tarnowie.

Rząd wprowadza Tarczę Antykryzysową – pakiet działań wart ok. 211 mld zł

  • date_range 2020-03-18
Przejęcie przez państwo finansowania 40 proc. wynagrodzenia w firmach z problemami, jednorazową wypłatę ok. 2 tys. zł dla samozatrudnionych i osób na umowie zleceniu, 7,5 mld zł dla służby zdrowia - zakłada m.in. wprowadzana przez rząd Tarcza Antykryzysowa o wartości ok. 211 mld zł - podała KPRM.

Praca w czasie epidemii koronawirusa. Tarnowscy terapeuci oferują pomoc

  • date_range 2020-03-18
Tarnowscy psychologowie chcą pomagać lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, strażakom, ale też sprzedawcom czy kasjerkom w radzeniu sobie z traumą związaną z pracą w warunkach epidemii koronawirusa. Już teraz udało się zebrać grupę 20 specjalistów, którzy zadeklarowali chęć pełnienia bezpłatnych dyżurów dla wszystkich, którzy potrzebują takiego wsparcia.

Ministerstwo Zdrowia: ponad 9,5 tys. próbek do tej pory zbadanych pod kątem koronawirusa

  • date_range 2020-03-18
9515 próbek zbadano do tej pory na obecność koronawirusa; w ciągu doby wykonano ponad 1,6 tys. testów - podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Wadowicki koncern przekazuje żywność szpitalom zakaźnym

  • date_range 2020-03-18
Milion opakowań swoich produktów przekaże szpitalom zakaźnym w całej Polsce firma Maspex z Wadowic. Będą to soki, musy owocowe, woda, dania gotowe, dżemy, makarony i suplementy diety.

Szpital w Nowym Sączu do odwołania zawiesza zabiegi planowe. Są jednak wyjątki

  • date_range 2020-03-18
Zgodnie z planem będą się odbywały tylko zabiegi dla pacjentów Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Oddziału Ginekologii Onkologicznej. Wykonywane będą też oczywiście zabiegi i operacje dotyczące pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Wszelkie inne planowane zabiegi i świadczenia medyczne zostały wstrzymane do odwołania.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię