Grupa Ankh pojawiła się na polskim rynku muzycznym w 1991 roku. Na początku występowała w składzie: Piotr Krzemiński, Krzysztof Szmidt, Jacek Gabryszek i Michał Jelonek. W lipcu 1993 roku zespół zdobył nagrodę publiczności na Rock Festiwalu w Kielcach. W tym samym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla grupy - nagrodę publiczności.

Trzy lata później ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Ankh", najpierw wydany na kasecie, a cztery miesiące później na płycie kompaktowej (tzw. "czarna"). Wydawnictwo okazało się sukcesem artystycznym i komercyjnym, album zebrał entuzjastyczne recenzje i sprzedał się w ilości 80 tys. egzemplarzy. Na kolejnym Festiwalu "Jarocin '94" grupa wystąpiła już w charakterze gościa. Koncert zarejestrowano na kasecie i wydano w 1994 roku jako "Ankh - Koncert akustyczny".  W styczniu 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną, zarejestrowaną w Modern Sound Studio w Gdyni - album "Ziemia i Słońce" pojawił się na półkach sklepowych 7 marca 1995 roku. Kolejne lata działalności zespołu to setki koncertów zagranych w Polsce i za granicą. Grupa zaskarbiła sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i zbudowała rzeszę wiernych fanów swojej muzyki, na stałe wpisując się do kanonu polskiego rocka. Zespół ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (1995-2002), w tym dwukrotnie ('96 i '97) został laureatem Złotego Bączka - nagrody publiczności festiwalu.

W kwietniu 2018 roku, po dłuższej przerwie, zespół wydał nowy album „Tu jest i tam jest”, na który złożyły się utwory skomponowane na przestrzeni lat 2004-2017. W nagraniu wzięli udział: Dominik Bieńczycki, Michał Jelonek (skrzypce), Piotr Krzemiński (gitara, wokal), Krzysztof Szmidt (bas, syntezatory), Michał Pastuszka (gitara), Jan Prościński (perkusja), Adam Rain (instrumenty perkusyjne) oraz związany ze Studiem Niepodległości 159, Ernest Gaweł.

W styczniu 2020 ukazał się teledysk do drugiego singla z płyty „Tu jest i tam jest” - „Nie Okłamuj”. W styczniu grupa koncertowała w Cork w Irlandii, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a 8 czerwca premierę miał teledysk do niepublikowanego dotąd utworu „Z Wiatrem”, zapowiadający nową płytę zespołu.

Podczas koncertu w Radiu Kraków, zespół wystąpi w składzie: Piotr Krzemiński (wokal i gitara), Joanna Chudyba (skrzypce), Krzysztof Szmidt (gitara basowa), Michał Pastuszka (gitara) i Jan Rusin (perkusja).