Legendarny artysta Piwnicy pod Baranami, autor kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką, publicysta i felietonista w czerwcu obchodził 80. urodziny. Świętowanie rozpoczął uroczystym koncertem zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Instytut Łukasiewicza w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. A już 15 września o godz. 19.00, z okazji tego pięknego jubileuszu, Leszek Długosz wystąpi na specjalnym, kameralnym koncercie w Radiu Kraków – rozgłośni, z którą artystycznie i zawodowo związany jest od wielu lat.

Na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej Artyście towarzyszyć będą muzycy: Tomasz Góra – skrzypce, Krzysztof Oczkowski – gitara, Wiesław Dziedziński – akordeon i Wiesław Murzański – wiolonczela, a na publiczności zasiądą krakowscy przyjaciele Jubilata i słuchacze Radia Kraków. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wydarzenie zostanie nagrane i będzie retransmitowane w późniejszym terminie na antenie. Z okazji urodzinowego koncertu Radio Kraków przygotowało dla Jubilata i swoich słuchaczy muzyczny prezent – dwupłytowy album „80. Opowieść o jubileuszowym koncercie Leszka Długosza”, na którym znalazła się 2-godzinna audycja z zapisem czerwcowego jubileuszowego koncertu Leszka Długosza. Limitowane wydawnictwo będzie można zdobyć słuchając Radia Kraków.

80. Urodzinowy koncert Leszka Długosza

Środa, 15 września, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków


Wystąpią:

Leszek Długosz – wokal, fortepian

Tomasz Góra – skrzypce

Krzysztof Oczkowski – gitara

Wiesław Dziedziński - akordeon

Wiesław Murzański - wiolonczela

Prowadzenie: Jolanta Drużyńska

Zaproszenia na antenie Radia Kraków. Liczba miejsc jest ograniczona. Koncert odbywa się w reżimie sanitarnym.

plakat_www_jpg.jpg (739 KB)

Organizator:

RK_logo.jpg (80 KB)

Partner koncertu: Jolanta Janus Ars et Artificem.

Wydarzenie pod patronatem honorowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.

Patronat:

Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg (848 KB)

Logo-Małopolska-V-RGB.jpg (21 KB)

Logo Krakow_H_rgb.jpg (78 KB)