Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Andrzej Gut-Mostowy: Jestem zwolennikiem mocniejszej ingerencji państwa w bezpieczeństwo obywateli

- To dobre i potrzebne rozwiązanie - tak o planowanych przepisach umożliwiających pracodawcom sprawdzenie, którzy pracownicy są zaszczepieni przeciwko Covid-19, mówił na antenie Radia Kraków wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. "Jestem zwolennikiem mocniejszej ingerencji państwa jeśli chodzi o bezpieczeństwo obywateli, tak robią takie kraje jak Francja czy Włochy. A opanowanie pandemii to kwestia bezpieczeństwa narodowego" - przekonywał wiceminister Gut-Mostowy w porannej rozmowie Radia Kraków. Wiceminister zapewnił, że jest optymistą jeśli chodzi o organizację przez Kraków Igrzysk Europejskich. "Wczoraj nastąpił przełom, marszałek Małopolski rozmawiał z przedstawicielami ministerstwa aktywów państwowych oraz sportu i uzgodniono najważniejsze kwestie dotyczące organizacji imprezy. To będzie cywilizacyjny skok dla małopolskiego sportu" - zapewniał wiceminister Gut-Mostowy.

Kraków: rozmowy ostatniej szansy w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich

Na czwartek i piątek zaplanowano rozmowy ostatniej szansy w sprawie rządowych gwarancji finansowych na organizację Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce.

W piątek rozmowy ostatniej szansy ws. organizacji w Krakowie Igrzysk Europejskich

Na czwartek i piątek zaplanowano kolejną już turę rozmów w sprawie rządowych gwarancji finansowych na organizację Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Przypomnijmy, radni miejscy postawili prezydentowi Krakowa ultimatum. Jeśli do końca października rząd nie potwierdzi, że będzie współfinansował tę imprezę, stolica Małopolski ma wycofać się z organizacji tego wydarzenia. W środę podczas sesji rady miasta prezydent Jacek Majchrowski przedstawił informacje na temat zaplanowanych działań w tej sprawie.

Kraków nadal nie otrzymał od rządu gwarancji finansowych związanych z organizacją Igrzysk Europejskich

Kraków nadal nie otrzymał od rządu gwarancji finansowych związanych z organizacją igrzysk europejskich - informuje magistrat. Przypomnijmy, Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę, w której zapisano, że w przypadku nieuzyskania takiego dokumentu do 31 października, prezydent powinien zrezygnować z organizacji tego wydarzenia.

Projekt ustawy o wsparciu przygotowania Igrzysk Europejskich trafi pod obrady rządu

Pod obrady rządu trafi projekt ustawy o wsparciu przygotowania III Igrzysk Europejskich w 2023, których gospodarzem ma być Kraków oraz województwa małopolskie i śląskie. "Cieszymy się z tego, ale żałujemy, że tak późno" – skomentowała Monika Chylaszek, rzeczniczka prasowa prezydenta Krakowa.

Jacek Majchrowski: Kilka innych osób też wpłaciło kwoty 500 000 złotych – 1 milion na budowę Centrum Muzyki

- Znalazło się paru innych, którzy przelali pieniądze. Teraz wpłaty idą na konto spółki, radni nie mogą tego sprawdzić. Niektórzy z darczyńców dzwonili do mnie, prosząc, żeby nie ujawniać nazwisk. Jak zostanie obiekt wybudowany, będzie wmurowana cegiełka z nazwiskiem - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Jacek Majchrowski: Będę miał gwarancję, że Kraków zyska na Igrzyskach, wtedy podpisuje dokumenty

- To było bez sensu. Dlaczego mielibyśmy robić referendum tylko w Krakowie? Jeśli już to w Małopolsce albo nawet w całym kraju, bo wicepremier Jacek Sasin mówił, że to impreza ogólnopolska - tak odrzucenie przez radnych pomysłu referendum w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich komentował na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. "Jeśli będę miał rządowe gwarancje, że pewne inwestycje będą zrobione, a Kraków na tym zyska, to podpiszę dokumenty" - deklarował prezydent Majchrowski.

Tarnów chce się przyłączyć do organizacji Igrzysk Europejskich jeśli dostanie dofinansowanie

Wiceminister Kultury i Sportu Jacek Osuch wizytował tarnowskie obiekty sportowe, w których miałyby się odbywać Igrzyska Europejskie w 2023 roku organizowane przez Kraków i Małopolskę. Na ściance w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie planowane są zawody we wspinaczce sportowej. Natomiast w Arenie Jaskółce Tarnów w badmintona. Tarnów miałby też być gospodarzem dyscyplin plażowych, ale do tego potrzebna jest przebudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego obok Areny Jaskółki - podkreśla prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Kraków: radni domagają się więcej inwestycji w związku z Igrzyskami Europejskimi

Kraków już dłuższy czas temu przygotowało listę inwestycji, które ma pomóc wybudować rząd, aby miasto mogło zorganizować Igrzyska Europejskie w 2023 roku, teraz radni Koalicji Obywatelskiej dopisują kolejne. Na liście znalazła się między innymi modernizacja stadionu przy ulicy Reymonta, budowa toru kajakowego i strzelnicy przy ulicy Kolnej czy też budowa węzła Opatkowice.

Powstanie spółka odpowiedzialna za organizację Igrzysk Europejskich

  • date_range 2021-04-27
Radni sejmiku województwa małopolskiego chcą powołania spółki o nazwie Igrzyska Europejskie 2023. Ma ona pomóc w organizacji imprezy w Małopolsce. Uchwałę o zgodzie na powołanie spółki poparli na poniedziałkowej sesji radni PiS i PSL. Radni PO wstrzymali się od głosu. Tłumaczyli, że projekt został wprowadzony w ostatniej chwili i nie do końca wiedzieli, za czym będą głosować.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię