Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie - kajakarz Zezula: z brązu też się cieszymy

„Oczywiście każdy zawodnik marzy o złocie, ale z brązu też się cieszymy” – powiedział Norman Zezula, który wraz z Aleksandrem Kitewskim zajął trzecie miejsce w kajakarskiej konkurencji C2 na Igrzyska Europejskich. Polska osada, na torze regatowym na Zalewie Kryspinowskim, rozpoczęła w znakomitym stylu, ale na finiszu szybsi okazali się Włosi i Hiszpanie.

Igrzyska Europejskie – Putto: z takimi koleżankami wspaniale jest wsiadać do łódki

„Nasza drużyna jest bardzo mocna, z takimi koleżankami wspaniale jest wsiadać do łódki” – powiedziała Dominika Putto, która wraz z Anną Puławską, Adrianną Kąkol i Karoliną Nają wywalczyła w kajakowym wyścigu K4 na dystansie 500 metrów złoty medal Igrzysk Europejskich.

Miłosz Sabiecki z brązowym medalem w karate kumite

Karateka Miłosz Sabiecki zdobył w Bielsku-Białej brązowy medal Igrzysk Europejskich w kumite w kategorii 67 kg. Polak przegrał w półfinale z Azerem Turalem Aghalarzadą.

Złoty medal Klaudii Breś w pistolecie pneumatycznym!

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny. W finale zawodów odbywających się we Wrocławiu Polka pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski.

Igrzyska Europejskie - Maciuk dziesiąta w kolarstwie BMX, triumf Czeszki Miculycovej

Wiktoria Maciuk zajęła 10. miejsce w kolarstwie BMX w konkurencji freestyle podczas Igrzysk Europejskich w Małopolsce. Najlepsza w finale w Krzeszowicach była broniąca tytułu mistrzyni Europy Czeszka Iveta Miculycova. Konkurencję rozgrywano również w ramach mistrzostw Starego Kontynentu.

Wiktoria Maciuk: na co dzień m.in. didżejka, na Igrzyskach Europejskich wystąpiła we freestyle na BMX

Nie ma medalu, ale jest ogromne zadowolenie. Polka Wiktoria Maciuk do sportu wróciła po kilku latach przerwy i po zaledwie niespełna dwóch miesiącach treningu wystąpiła w finale Igrzysk Europejskich w szalenie widowiskowej konkurencji freestyle na BMX. Wiktoria Maciuk na co dzień jest min. didżejką. Rywalizacja we freestaylu na BMX, która odbywała się w Krzeszowicach toczyła się min. o medale mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskiej.

Jest pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Europejskich

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,92 sekundy Niemki, a trzecie miejsce zajęły Dunki.

Igrzyska Europejskie: włoski pływak Minisini poruszony bliskością Auschwitz

"Bliskość naszego hotelu do obozu zagłady Auschwitz... To jest coś, czego nie da się opisać" - powiedział wzruszony Włoch Giorgio Minisini, który w duecie z Lucrezią Ruggiero, zdobył złoty medal w pływaniu artystycznym w układzie technicznym Igrzysk Europejskich.

Igrzyska Europejskie: brązowy medal męskiej dwójki kanadyjkowej

Kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski wywalczyli Krakowie brązowy medal Igrzysk Europejskich w konkurencji olimpijskiej C2 500 m. Polacy zaledwie o 0,04 sekundy przegrali z Hiszpanami, a wyścig finałowy wygrali Włosi.

Igrzyska Europejskie: pływanie artystyczne mikstów