Radio Kraków

Gotowi na ferie

Radiostrada - wydanie specjalne

W czwartek w wydaniu specjalnym magazynu motoryzacyjnego Radiostrada rozmawialiśmy z Sebastianem Woźniakiem Komendy PSP w Krakowie o zapinaniu fotelików, karcie ratowniczej oraz resuscytacji dzieci po wypadku. Program prowadził Marcin Koczyba i Marcin Małysz.

W drogę z pupilem. Behawiorysta radzi

Wypoczynek bez ukochanego psa lub kota? Dla miłośników czworonogów to nie do pomyślenia. Niestety, dla zwierząt podróż często bywa stresująca i niekomfortowa. Powodem nie musi być wcale choroba lokomocyjna, ale ograniczenie przestrzeni czy gwałtowne prowadzenie samochodu. Zatem, jeśli nasz przyjaciel źle znosi jazdę samochodem, warto sięgnąć po pomoc behawiorysty.

Odmrażanie samochodu

Zima wielokrotnie potrafi zaskoczyć kierowców, i to nie tylko na drogach. Z reguły problemy pojawiają się już na parkingu. Najwięcej czasu poświęcamy na odśnieżenie samochodu i odmrożenie szyb. W ramach akcji #GotowiNaFerie w Radiu Kraków opowiadamy o najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobach.

Organizacja to podstawa

Pośpiech to najgorszy doradca, dlatego samochód warto spakować wcześniej. Chaotyczne ułożenie bagaży może bowiem w czasie ostrego hamowania spowodować obrażenia u podróżnych. Warto więc ciężkie walizki i torby ułożyć na dnie bagażnika. Jeśli nie mamy w samochodzie kratki oddzielającej kabinę od przestrzeni bagażowej, unikajmy układania rzeczy powyżej linii siedzeń.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię