Łukasz Leszczyński, koordynator Inkubatora Digital Dragons, poinformował w piątek, że w tegorocznej edycji programu zanotowano rekordową liczbę zgłoszeń – blisko 40 z całego kraju. Spośród nich zaproszono do udziału osiem firm: Another Angle Games, Billog Studio, Byte Barrel, Dark Lord, Dreamgrit, Mindjar Design, Vulpesoft, Yaza Games.

"Inkubator Digital Dragons to wyspecjalizowany program, który należy do szerokiego wachlarza instrumentów, za pomocą których Krakowski Park Technologiczny wspiera branżę gier" - wyjaśnił koordynator.

Jak przypomniał, dotychczas odbyły się dwie edycje IDD - w czasie pierwszej z nich wspierane były cztery zespoły projektujące gry mobilne, a w ramach obecnej pracowano z ośmioma zespołami projektującymi gry na PC i konsole.

W trakcie trwającego cztery miesiące programu, młode studia tworzące gry współpracowały z doświadczonymi ekspertami w czasie warsztatów, indywidualnych konsultacji, pokazów zewnętrznych.

"Cały proces jest moderowany przez zespół Inkubatora tak, aby firmy uczestniczące w programie wykonały maksymalny skok rozwojowy w czasie trwania programu" - ocenił Leszczyński.

Program koncentrował się wokół biznesowej strony branży gier. Nie poruszano kwestii stricte developerskich czy designerskich, chyba że wiązały się one bezpośrednio ze stroną biznesową gry.

Organizatorzy zapowiadają, że jesienią zostanie zorganizowana trzecia edycja inkubatora. Do udziału w niej będą zaproszone firmy projektujące gry mobilne.

Druga edycja Inkubatora Digital Dragons odbyła się w ramach projektu Baltic Game Industry finansowanego ze środków Programu Interreg Baltic Sea Region.

 

 

 

(PAP/ko)