Radio Kraków

Gospodarka

Polska w starciu z KE o dyrektywę, która uderzy w małych i średnich przedsiębiorców

  • date_range 2016-11-08
Symbolicznego "Misia" - maskotkę z filmu Stanisława Barei otrzymała Marianne Thyssen komisarz do spraw zatrudnienia i mobilności pracowników w Unii Europejskiej. Nietypowy prezent wręczony przez organizatorów IV Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie jest odpowiedzią na planowaną nowelizację ustawy o delegowaniu pracowników na terenie krajów UE. Nowe przepisy zwiększą koszty polskich przedsiębiorców świadczących usługi we Francji lub Niemczech nawet o 30% w stosunku do podmiotów lokalnych. To obniży z kolei konkurencyjność polskich małych i średnich przedsiębiorców. Część firm będzie musiała ograniczyć lub zamknąć swoją działalność.

Sądecczyzna bogatsza w... milionerów

  • date_range 2016-09-09
Sądeczanie są coraz bogatsi. Aż 141 osób i firm z powiatu nowosądeckiego wypracowało w ubiegłym roku dochód powyżej miliona złotych. To znaczący wzrost w porównaniu z danymi za 2014 roku. Wówczas dochód na podobnym poziomie zadeklarowało 107 osób.

Nie ma mowy o sprzedaży lub fuzji Newagu. Dementuje jeden z głównych udziałowców

  • date_range 2016-09-08
Informacje o sprzedaży czy też fuzjach sądeckiego Newagu są nieprawdziwe – dementuje stanowczo główny udziałowiec spółki Zbigniew Jakubas. Jeden z najbogatszych Polaków uczestniczy w obchodach 140-lecia zakładu, który zaczynał jako warsztaty zbudowane po uruchomieniu linii transwersalnej Tarnów – Leluchów. - Skupiamy się na rozwoju, nie ma planów zmiany własności – zapewnia w rozmowie z Radiem Kraków Zbigniew Jakubas.

Koleje Małopolskie nie przejmą małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych

  • date_range 2016-08-31
Koleje Małopolskie nie przejmą oddziału Przewozów Regionalnych w województwie. Jak informuje portal Rynek Kolejowy.pl, wykluczył to prezes spółki PKP, ponieważ przewoźnik coraz lepiej radzi sobie na rynku i ma zakończyć rok na plusie. Tym samym rozmowy o przejęciu Przewozów Regionalnych w Małopolsce przez Urząd Marszałkowski w Krakowie zostały zerwane.

Czarny scenariusz dalszego losu polskich producentów taboru kolejowego?

  • date_range 2016-08-31
Zbyt ostra konkurencja może doprowadzić do upadłości największych polskich producentów taboru kolejowego – taki scenariusz pisze na gospodarczych stronach "Gazeta Wyborcza". Chodzi o rywalizację bydgoskiej Pesy i sądeckiego Newagu. W tekście jaki ukazał się w ostatnich dniach pojawia się też sugestia połączenia obu firm, co ma być dla nich jedyną szansą na przetrwanie.

Małopolskie firmy są zainteresowane zatrudnianiem cudzoziemców

  • date_range 2016-08-30
Do powiatowych urzędów pracy w naszym regionie lawinowo zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy oferują pracę głównie w rolnictwie, ale także w przetwórstwie, budownictwie oraz branży IT.

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy. Europa w obliczu wyzwań - zjednoczeni czy podzieleni?

  • date_range 2016-07-19
Aktualne, istotne, korespondujące z najważniejszymi problemami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi Europy, to tematy od lat podejmowane podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. XXVI edycja Forum odbędzie się w dniach 6-8 września, a motywem przewodnim Forum będą wyzwania stojące przed współczesną Europą i solidarność europejska.

Grant dla przedsiębiorcy, który zatrudni rodzica wracającego na rynek pracy

  • date_range 2016-07-12
11 tysięcy złotych - tyle może otrzymać pracodawca, który zatrudni bezrobotnego rodzica z Małopolski, wracającego do pracy po okresie opieki nad dzieckiem do 6 roku życia. Żeby otrzymać grant, przedsiębiorca musi podpisać z pracownikiem umowę o pracę na stanowisku określanym jako telepraca.

To ostatnie dni funkcjonowania starej części lotniska Kraków Airport

  • date_range 2016-07-01
Obsługa portu lotniczego zaczęła właśnie operację "wyprowadzania" z niewyremontowanej części lotniska ostatnich punktów przyjmowania bagażu. Od 7 lipca wszyscy wylatujący i przylatujący do Krakowa pasażerowie zobaczą już tylko nową część terminala.

Program "Lubię to" i bezpłatne studia, szkolenia i staże

  • date_range 2016-05-24
Bezpłatne studia podyplomowe, szkolenia zawodowe oraz staże czekają na bezrobotnych mieszkańców powiatu krakowskiego. To w ramach programu "LUBIĘ TO". Miejsca czekają na 240 bezrobotnych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię