Radio Kraków

Debata Radia Kraków

"Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?"

  • date_range 2017-09-15
Debata "Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?" odbyła się w Teatrze im.J.Słowackiego w ramach Targów Dobroczynności Veriatatis Splendor.

Debata w Radiu Kraków o reorganizacji ruchu w mieście

  • date_range 2017-08-23
Likwidacja ok. 3 tys. miejsc parkingowych, nowe ulice jednokierunkowe i duże zmiany w organizacji ruchu. Te zostaną wprowadzone w centrum Krakowa po wakacjach, a my dyskutujemy o nich na antenie Radia Kraków podczas kolejnej debaty. W środę po godz. 18:00 rozmawialiśmy m.in. o tym, jak będzie wyglądać "nowe życie" krakowskich kierowców. Jedną ze zmian będzie nocne parkowanie - system, którego w Krakowie jeszcze nie było.

Jak zagospodarować teren pod estakadą na Grzegórzkach?

  • date_range 2017-08-09
Targ, kawiarnie, czy boiska do koszykówki - trwa giełda pomysłów związana z zagospodarowaniem estakady, która powstanie miedzy ulicami Kopernika a Miodową. Według pierwotnych planów władz miasta, przestrzeń powstała po likwidacji nasypu kolejowego miałaby zostać przeznaczona na parking. O tym, jak wykorzystać niemal kilometr nowej przestrzeni miejskiej rozmawiamy w ramach kolejnej wakacyjnej debaty Radia Kraków.

Debata Radia Kraków o rozwoju przestrzeni rekreacyjnej i terenów zielonych w Krakowie

  • date_range 2017-08-01
Od niedzieli 16 lipca mieszkańcy Krakowa i goście stolicy Małopolski mogą cieszyć się miejską plażą przy Bulwarze Kurlandzkim nad Wisłą. Z kolei na Placu Nowym trwa eksperyment - część ulic została pomalowana na zielono, pojawiły się nowe ławki i ograniczono ruch samochodowy. Trwa remont Parku Krakowskiego ale równocześnie w różnych częściach miasta projektowane są tzw. parki kieszonkowe. Jak powinien wyglądać w stolicy Małopolski rozwój rekreacyjnej przestrzeni publicznej i terenów zielonych? W trakcie kolejnej letniej debaty w Radiu Kraków 19 lipca dyskutowali o tym goście Mariusza Bartkowicza: Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, a także radni miejscy Anna Szybist z PO i Włodzimierz Pietrus z PIS.

Debata Radia Kraków w Jaroszowcu: Małopolska północno-zachodnia to nie tylko Pustynia Błędowska

  • date_range 2017-07-26
O potencjale turystycznym, ale i o zagrożeniach, przed którymi stoją okolice Pustyni Błędowskiej rozmawiamy w kolejnej wakacyjnej debacie Radia Kraków.

O turystycznym potencjale okolic Świnnej Poręby

  • date_range 2017-07-12
Strach przed prywatyzacją terenów wokół zbiornika w Świnnej Porębie oraz brak wsparcia ze strony rządowej - takie problem zgłaszali uczestnicy wakacyjnej debaty Radia Kraków dotyczącej przyszłości Jeziora Mucharskiego. W dyskusji wzięli udział samorządowcy z Wadowic, Mucharza, Zembrzyc oraz powiatu wadowickiego: starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wójt Mucharza Wacław Wądolny, wójt Zembrzyc Łukasz Palarski oraz poseł Józef Brynkus.

Debaty i Rozmowy Radia Kraków: o parku kulturowym w Nowej Hucie

  • date_range 2017-06-29
Zbyt mało zrobiliśmy dotąd dla Nowej Huty - przekonywał podczas wczorajszej debaty Radia Kraków Sławomir Pietrzyk wiceprzewodniczący krakowskiej Rady Miasta. Uczestnicy dyskusji rozmawiali miedzy innymi o przygotowywanej uchwale o parku kulturowym, który objąć ma najstarszą część dzielnicy, a także o miejscu Nowej Huty w strategii promocyjnej miasta. Z kolei, według Jana Franczyka, radnego Prawa i Sprawiedliwości - wystarczy, by krakowscy urzędnicy włączyli Nową Hutę do turystycznej oferty miasta. Posłuchaj debaty:

Dobrze mieszkać w Krakowie

  • date_range 2017-06-07
Debata odbyła się 7 czerwca.

Miasto na szynach? Nowy ruch w centrum Krakowa

  • date_range 2017-05-25
Kolejna Otwarta Debata Radia Kraków. Tym razem dyskutujemy o nowej organizacji ruchu w centrum stolicy Małopolski.

Małopolskie uzdrowiska - gdzie tkwi źródło problemów?

  • date_range 2017-03-13
Za nami kolejna Otwarta Debata Radia Kraków, tym razem z Krynicy-Zdroju.

Najnowsze

Najchętniej czytane

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię