Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Gwiazda wieczoru: Zawsze marzyłam, by pisać o tym, co czuję - Sanah w rozmowie z Hanką Wójciak

Chyba żadna postać rodzimej sceny nie wzbudza takich emocji jak ona. Co gra w duszy filigranowej dziewczyny wyprzedającej stadiony? Jakie ma plany i jakie ma marzenia? Na te i inne pytania Sanah odpowiada Hance Wójciak.

Sanah w audycji Dobry Wieczór u hanki Wójciak - posłuchaj:

Sanah (zapis stylizowany: sanah), właśc. Zuzanna Irena Grabowska z domu Jurczak - polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka, najpopularniejsza obecnie artystka polskiej sceny muzycznej.

Autorka złotych, platynowych, multiplatynowych i diamentowych przebojów, wśród których znajdują się: „Szampan”, „Melodia”, „Ale jazz”, „etc. (na disco)”, „ten Stan”, „Szary świat”, „ostatnia nadzieja” czy „Nic dwa razy”. Nagrała cztery studyjne długogrające albumy, wszystkie z nich uzyskały status diamentowych płyt.

4 marca w Tarnowie rozpocznie się BAJKOWA trasa koncertowa sanah, która obejmie 25 koncertów w całej Polsce. To w zasadzie podwójna trasa, bo składająca się z dwóch programów: „Poezyje i nie tylko” - to bardziej spokojna i liryczna odsłona twórczości artystki, z kolei „Dansing” to propozycja dla fanów, którzy chcieliby na koncertach potańczyć.

7 marca sanah wystąpi w Krakowie. Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie Radia Kraków.

Hanka Wójciak i kulturoznawca Marian Płachecki poświęcili jeden z programów w cyklu „Wieczór z podtekstem” twórczości sanah, ich rozmowy można posłuchać tutaj:

Wieczór z podtekstem: Sanah

W tym roku artystka otrzymała 5 nominacji do nagrody Fryderyk w następujących kategoriach: „Artystka roku”, „Autor/Autorka/Team Autorski Roku”, „Najlepsze Nagranie Koncertowe”, „Najlepsze Nowe Wykonanie”, „Kompozytor/Kompozytorka/Team Kompozytorski Roku”.

Sanah nieustanne zaskakuje swoich fanów. W najnowszym klipie „Cała sala śpiewa” firmowanym przez Siostry Grabowskie, widzimy roztańczoną Sanah w trzech stylizacjach. Siostry śpiewają i tańczą na raz. Piosenka to zapewne początek nowego muzycznego projektu artystki, która w rozmowie na antenie Radia Kraków wspomniała, że obok ballad, chciałaby pokazać się w pełnym energii i radości repertuarze.

Tematy:
Autor:
Hanka Wójciak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię