Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wieczór z podtekstem: Sanah

Sanah to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna postać polskiej sceny muzycznej. Każdy jej koncert wyprzedaje się na pniu. Na czym polega jej fenomen? Dlaczego twórczość i śpiew Sanah tak bardzo polaryzuje odbiorców? Zachęcamy do posłuchania kolejnego odcinka „Wieczoru z podtekstem”, w którym Hanka Wójciak i kulturoznawca Marian Płachecki rozmawiają o Sanah i jej piosenkach.

Sanah

Posłuchaj „Wieczoru z podtekstem” poświęconego Sanah

"Punktem wyjścia jest piosenka, wiersz, zwierzenie. Staramy się wyrozumieć możliwie najwięcej. Czasem się nie zgadzamy, spieramy, dziwujemy sobie wzajem. Nade wszystko jednak słuchamy uważnie tego, co autor do nas mówi i mamy wielką radość z tych naszych nieczęstych, ale żarliwych spotkań. Ufam, że i Państwu ta emocja się udzieli!" - mówi Hanka

Marian Płachecki i Hanka Wójciak, fot. Bogusław Sobczak

Marian Płachecki i Hanka Wójciak, fot. Bogusław Sobczak

Sanah (zapis stylizowany: sanah), właśc. Zuzanna Irena Grabowska z domu Jurczak - polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka, najpopularniejsza obecnie artystka polskiej sceny muzycznej.

Autorka złotych, platynowych, multiplatynowych i diamentowych przebojów, wśród których znajdują się: „Szampan”, „Melodia”, „Ale jazz”, „etc. (na disco)”, „ten Stan”, „Szary świat”, „ostatnia nadzieja” czy „Nic dwa razy”. Nagrała cztery studyjne długogrające albumy, wszystkie z nich uzyskały status diamentowych płyt.

Tematy:
Autor:
Hanka Wójciak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię