Tym razem miano „Wyczynu Tygodnia” przypadło ex aequo Annie Dymnej, która zostanie honorowym obywatelem Krakowa i środkom, które udało się znaleźć na dokończenie budowy całej linii kolejowej Krakow-Podłęże-Piekiełko. Obie te nominacje zyskały po 36% głosów.

Drugie miejsce – z wynikiem 28% głosów – dla porozumienia w sprawie konnych wozów na drodze do Morskiego Oka.

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem słuchaczy Radia Kraków bulwersujące doniesienia o niebezpiecznie bliskich relacjach tarnowskich prokuratorów, policjantów, notariuszy i polityków z przestępczym półświatkiem. Tak zdecydowało 58% osób.

Drugie miejsce dla pijanego posła Konfederacji Ryszarda Wilka, który tamował ruch na drodze i wyzywał interweniujących policjantów. To nie spodobało się 29% głosujących.

Na trzecim miejscu (13%) uplasował się konflikt o rozbiórkę nieużywanych od kilku lat akademików UJ na Czyżynach.

Wyczyn:

1. Jest porozumienie w sprawie konnych wozów na drodze do Morskiego Oka. Mniej pasażerów, dłuższe odpoczynki dla koni i testy elektrycznego busa dla turystów z niepełnosprawnościami

Elektryczny bus wyruszy na trasę do Morskiego Oka. To element porozumienia

2. Są pieniądze na dokończenie budowy całej linii kolejowej Krakow-Podłeże Piekiełko. Ministerstwo Infrastruktury uspokaja obawy Nowosądeczan.

Są pieniądze na budowę linii Kraków - Podłęże - Piekiełko

3. Anna Dymna będzie honorowym obywatelem Miasta Krakowa, zdecydowała Rada Miasta.

Aktorka Anna Dymna zostanie honorową obywatelką miasta Krakowa


Blamaż:

1. Bulwersujące doniesienia o niebezpiecznie bliskich relacjach tarnowskich prokuratorów, policjantów, notariuszy i polityków z przestępczym półświatkiem.

2. Konflikt o rozbiórkę nieużywanych od kilku lat akademików UJ na Czyżynach. Studenci i osoby ich wspierające okupują budynek, ale odmawiają rozmów z władzami uczelni.

Rozmowy ws. akademika "Kamionka" zawieszone. UJ: jawne nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów prawa

3. Pijany poseł Konfederacji Ryszard Wilk tamował ruch na drodze i wyzywał interweniujących policjantów. Został ukarany stuzłotowym mandatem.

Pijackie wyczyny sądeckiego posła Konfederacji. Blokował ruch i obrażał wezwaną na miejsce policję

7678