Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Kruca fuks! w Radiu Kraków

Zapraszamy w niezwykłą podróż na Podhale w Radiowej bibliotece.

Piotr Cyrwus w studiu RK


Od Doliny Chochołowskiej po góralską gwarę. Od Morskiego Oka po poezję Asnyka. Zapraszamy w niezwykłą podróż na Podhale- podróż z książką którą od początku grudnia czytać będziemy na antenie Radia Kraków.

Autorzy książki Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński opisali Podhale od „a „do „zet „ „Kruca Fuks. Alfabet góralski” można traktować jak przewodnik dla ciekawych, reportaże dla zakochanych w Podhalu i lektura dla tych którzy mają dość tandetnej cepeliady, mówi współautor książki Bartek Kuraś. W pracy nad książką korzystano z archiwów Tatrzańskiego Parku Narodowego, dokumentów historycznych z Biblioteki Zofii i Witolda Paryskich w Zakopanym i historii mieszkańców Podhala. Jeśli tęsknią Państwo teraz za widokiem Doliny Chochołowskiej i podhalańską kulturą, prosimy o odrobinę cierpliwości – od grudnia na naszej antenie fragmenty książki czytać będzie Piotr Cyrwus. Jesteśmy pewni że urodzony w Nowym Targu aktor z powodzeniem odda niepowtarzalny klimat: góralski smutek, powagę, wzruszenie i śmiech oraz radość z obcowania z melodią gwary.

Fragmenty książki które będziemy prezentować na antenie Radia Kraków w interpretacji Piotra Cyrwusa to między innymi opisy podhalańskiej etnografii, usłyszymy historie spisane przez Stanisławę Trybunie Staszel, zapomniane i mało znane wątki takie jak Goralenvolk czy opisy najdziwniejszych gatunków roślin które spotkać można na tatrzańskich ścieżkach. Tego nie można przegapić.

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię