Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"Historia małżeńska" i "Młody Ahmed"

W tym tygodniu Justyna Adamczyk (Mikro), Maciej Gil (Agrafka, KiKa) i Sylwia Paszkowska polecają Państwu najnowszy film Noah'a Baumbacha "Historia małżeńska". Warto także zwrócić uwagę na "Młodego Ahmeda" braci Dardenne, choć do tego tytułu jesteśmy nieco mniej przekonani.

Fot. materiały prasowe

 

Historia małżeńska

Momentami zabawny, momentami przejmujący obraz rozpadu małżeństwa i rodziny. Czy da się kochać i tworzyć rodzinę, ponosząc związane z tym poświęcenia, a przy tym nie zatracić siebie i swoich pragnień? Jak uniknąć sytuacji, kiedy wrzód narosłych wzajemnych pretensji staje się tak nabrzmiały, że możliwe jest już tylko rozstanie? Wreszcie, jak się rozstać i nie stracić szacunku do samego siebie? W najnowszym filmie Baumbacha znakomite kreacje stworzyli zarówno odtwórcy głównych ról, Scarlett Johanson i Adam Driver, jak i tworzący drugi plan Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

 

Przeczytaj też: Urszula Wolak poleca: Historia małżeńska

 

 

Młody Ahmed

Dwukrotni zdobywcy Złotej Palmy, bracia Jean-Pierre i Luc Dardenne, tym razem sięgają po jeden z najważniejszych problemów współczesnej Europy. Jak poradzić sobie z religijnym fundamentalizmem w postaci radykalnego islamu? Czy serce i umysł młodego człowieka zainfekowanego niebezpieczną ideologią można jeszcze uratować? Choć odtwórca głównej roli zdaniem naszych komentatorów nie udźwignął zadania, warto zastanowić się nad pytaniami stawianymi przez jednych z najważniejszych twórców europejskiego kina.

 

 

 

Przeczytaj też: Młody Ahmed w kinach od 6 grudnia

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię