Po majówce z pewnymi ograniczeniami rozpoczynają swoją działalność hotele i prywatne apartamenty. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Również Tatrzański Park Narodowy otwiera szlaki turystyczne, w tym chyba najpopularniejszy prowadzący do Morskiego Oka.

Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji TPN jednego dnia na ten szlak będzie mogło wejść do 2500 osób. Jest to równoznaczne z pojawieniem się większej liczby samochodów w tym rejonie. W związku z powyższym na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu.

Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat to tylko początek (100 zł i 1 pkt karny). Do tego trzeba doliczyć 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłatę za parking (30 zł/doba).


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(zakopiańska policja/ko)