Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radiokrakowkultura.pl - nowy kulturalny adres w sieci

  • Radio Kraków
  • date_range Piątek, 2022.01.21 14:13 ( Edytowany Piątek, 2022.01.21 16:16 )
Już jest! Nowy kulturalny adres w sieci - radiokrakowkultura.pl. To najprostszy sposób, aby słuchać Radia Kraków Kultura. W serwisie znajdzie się także aktualizowana na bieżąco baza podcastów z zapisami wyemitowanych audycji. – Nasza nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla szerokiego kręgu słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa i Małopolski – podkreśla prezes Radia Kraków Mariusz Bartkowicz.

Radio Kraków Kultura z pewnością wyróżnia muzyka. - W przeważającej mierze ta, którą zwykle nazywa się poważną, ale nic bardziej mylnego - to czysta rozrywka - mówi szef muzyczny stacji Paweł Szczepanik. - A jednak, jest coś, co odróżnia ją od tej z większości rozgłośni. Sięgamy bowiem w przeważającej mierze do czasów, gdy wykonywanie muzyki dziś znanej jako klasyczna nie było niczym innym, niż formą wspólnego spędzania czasu, a więc do wieków od XVI do XIX. Trochę piosenek z epoki Ludwika XIV, nieco urokliwych symfonii Haydna, hiszpańskie tańce, tęskne ballady z Południowych Włoch, eleganckie, choć roztańczone suity… Można wymieniać długo. A prócz tego szczypta jazzu, muzyki tradycyjnej i współczesnej. Zaskakujące, jak te pozornie odległe gatunki wrzucone do jednego kotła mogą tworzyć harmonijną całość. Nic, tylko smakować.

Dzień w Radiu Kraków Kultura rozpoczyna poranne pasmo publicystyczne „Radio Kraków Kultura na co dzień” (poniedziałek - piątek, godz. 8.00- 10.00) prowadzone przez Pawła Szczepanika, Jacka Bańkę, Justynę Nowicką, Roberta Konatowicza i Wiolettę Gawlik.

- Chcemy pokazać, że kultura nie jest jakimś elitarnym doświadczeniem, świątecznym fajerwerkiem. Jesteśmy przekonani, że może stać się częścią codziennego życia, a zarazem skutecznym, choć nieoczywistym narzędziem poznawania świata - mówi redaktorka programowa Radia Kraków Kultura Justyna Nowicka.

A w programie: wątki muzyczne, teatralne, plastyczne, operowe, filmowe i taneczne. Do tego dizajn, moda i architektura. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/rkk-na-co-dzien

O godz. 13.00 rozpoczyna się godzinne pasmo „Regiony kultury” (poniedziałek-piątek, godz. 13:00-14:00) pod redakcją Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej i Jana Stępnia. To podróż po Małopolsce i najciekawszych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w regionie. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/regiony-kultury

Z kolei Marcin Ziobro w programie „RKK z archiwum” (poniedziałek-piątek, godz. 14:00-15:00) otwiera przed słuchaczami przepastne archiwa Krakowskiej Rozgłośni Polskiego Radia. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/radio-krakow-kultura-z-archiwum

Radio Kraków Kultura to także „Dobre książki” (poniedziałek – piątek, godz. 17.00-18.00) prowadzone przez Katarzynę Fortunę, Jolantę Drużyńską i Annę Łoś. Od poniedziałku do piątku od g. 17. do 18. proza, poezja, dramat, historia, filozofia,  teologia, nowości literackie i klasyka. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/dobre-ksiazki

Melomanom szczególnie polecamy: „Przystanek Broadway” (sobota, godz. 17:00-19:00), autorski program Mateusza Borkowskiego poświęcony musicalom (więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/przystanek-broadway) oraz „Jazzu warte” Rafała Zbrzeskiego (sobota, godz. 19:00-21:00) – cotygodniowe spotkanie z improwizacją i muzycznym eksperymentem (więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/jazzu-warte).

Radio Kraków Kultura, drugi - obok Off Radia Kraków - cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków rozpoczął nadawanie na początku tego roku. Stacji można teraz słuchać zarówno przez stronę internetową www.radiokrakowkultura.pl, jak i przez aplikację i stronę internetową Radia Kraków: https://www.radiokrakow.pl/player/ oraz w odbiornikach z systemem DAB+- na terenie nowego Sącza i okolic, w Tarnowie, a w ciągu najbliższych miesięcy także w Krakowie. Redaktorką programową stacji jest Justyna Nowicka, a szefem muzycznym – Paweł Szczepanik.

Identyfikacja wizualna Radia Kraków Kultura jest dziełem krakowskiej agencji Studio Otwarte, która wcześniej przygotowywała także wizualną oprawę dla Radia Kraków i OFF Radia Kraków.

- OFF ma własną tożsamość, również wizualną, i w ten sam sposób myśleliśmy także o Radiu Kraków Kultura – tłumaczy Marcin Wolny, który z ramienia Studia koordynował prace nad projektem. – W trakcie prac zdecydowaliśmy się zaproponować odświeżenie komunikacji wizualnej całej rozgłośni, łącznie z logotypem, kolorystyką i key visualem. Marka-matka: Radio Kraków, tworzy teraz z kanałami tematycznymi OFF i Radio Kraków Kultura wspólną grupę, pozwalając im równocześnie wybrzmieć samodzielnie.

Radio Kraków Kultura – cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków – rozpoczął nadawanie na początku 2022 r. Nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa i Małopolski. Wizytówką stacji są audycje prezentujące m.in. literaturę, sztuki wizualne, teatr i Taniec, a także musical i film. Więcej: www.radiokrakowkultura.pl

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię