Jak przekazał przewoźnik, wraz z listopadową zmianą rozkładu jazdy na niedawno uruchomionym przystanku kolejowym Kraków Grzegórzki będą się zatrzymywać pociągi przyspieszone kursujące na odcinku Kraków Główny – Tarnów, w tym składy „Mościcki” i „Jaskółka” do Tarnowa, „Dunajec” i „Lach” do Nowego Sącza i „Hubal” do Jasła.
„Wskutek powyższej zmiany przystanek Kraków Grzegórzki będzie obsługiwany przez wszystkie pociągi Szybkiej Kolei AglomeracyjnejSKA1, SKA2 i SKA3 kursujące na tym odcinku” - przekazały KMŁ.
W związku z wysoką frekwencją na kursach pomiędzy Skawiną i stacją Kraków Główny w ramach listopadowej korekty rozkładu jazdy uruchomiono w porannym szczycie dodatkowy pociąg SKA2 kursujący pomiędzy Podborami Skawińskimi (odjazd 6:49) i Krakowem Głównym (przyjazd 7:20).
Z kolei budowa wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej S7 nad linią kolejową nr 8 w krakowskiej Nowej Hucie wymusiła przerwę w ruchu pociągów na odcinku Kraków Główny - Zastów w dniach 20-23 listopada br. w godzinach 22:30-4:20. W tym okresie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za dwa ostatnie pociągi kursujące na trasie Kraków Główny - Sędziszów.
- A
- A
- A
Wszedł w życie zmieniony rozkład Kolei Małopolskich
Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie od niedzieli wprowadził zmianę rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 9 grudnia br. Korekta jest spowodowana oczekiwaniami pasażerów oraz pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
14:30
Cracovia - Jagiellonia czyli mecz na szczycie. TRANSMISJA I OPIS
-
14:03
Polska czci bohaterów podziemia. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
-
13:53
Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w rowie w Łękach
-
13:18
To będzie jedyna okazja to obejrzenia unikatów w muzeum w Chrzanowie
-
12:41
Czy Wisła Kraków wygra w Pruszkowie? Mariusz Jop: mamy swoją filozofię
-
10:48
Wojtek Grabowski - Zrozumieć ramen
-
10:31
"Jasnowidzące" zwięrzeta, "czyli szósty zmysł"
-
09:40
O krok od tragedii w Żabnie. 35-latka podtruła się czadem
-
09:00
Proces ws. znęcania nad zwierzętami w pseudoschronisku. Władze gminy zabrały głos
-
08:57
Piłkarska ekstraklasa: Cracovia -Jagiellonia Białystok, czyli lider zagra w Krakowie. Transmisja.
-
08:19
Najczęstsze oszustwa romantyczne. Tak cyberprzestępcy wykorzystują okres walentynek
-
07:41
Pięć osób rannych w wypadku w Olszynach. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR
-
07:02
Ślisko na drogach i chodnikach w Małopolsce, uwaga na "czarny lód"
-
07:00
Posłuchaj miłości. Walentynkowy konkurs Radia Kraków
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze