- Temperatura może sięgać powyżej 30 stopni. To żadna ciekawostka. Z tym się wiążą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne i hydrologiczne. Prosimy o śledzenie naszej strony, żeby mieć pod ręką nasze prognozy i ostrzeżenia - podkreśla Małgorzata Gori.

W piątek przez cały dzień będzie pogodnie, ciepło. Jedynie na Dolnym Śląsku i terenach podgórskich przelotnie mogą wystąpić opady deszczu - powiedziała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. "Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i terenach podgórskich prognozowane są słabe lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze przez cały dzień pogodnie" – przekazała synoptyk.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Podhalu, 28 st. C nad morzem, na wschodzie 26 st. C do 31 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, umiarkowany z kierunków południowych i południowo–wschodnich. "Z każdym dniem będzie coraz cieplej, zwłaszcza na zachodzie. Taka pogoda utrzyma się aż do połowy przyszłego tygodnia, kiedy możliwe jest małe ochłodzenie" – podsumowała Bazyluk.