Prace drogowe, a w związku z nimi utrudnienia, rozpoczynają się m.in. na ulicy Jagiellońskiej i ul. Bronisława Czecha, a od poniedziałku ruszy przebudowa parkingu przy alei 3 Maja.

Zaplanowane drogowe roboty budowlane będą obejmować wymianę nawierzchni jezdni, chodników, miejsc postojowych i parkingów, wymianę okablowania, wymianę masztów oświetlenia ulicznego oraz opraw na energooszczędne typu LED, jak również wykonanie systemu informacji o dostępności miejsc parkingowych.

W zakresie robót zaplanowano również częściową wymianę infrastruktury podziemnej: sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i rozbudowę sieci gazowej. Obecnie już trwają prace związane z remontem Drogi do Olczy w zakresie odwodnienia, nawierzchni jezdni i wymiany opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne.

„Wykonane docelowo roboty modernizacyjne miejskiej infrastruktury drogowej w znacznym stopniu wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania z dróg oraz parkingów przez pieszych i kierowców. Prace budowlane wykonawca planuje zakończyć do czerwca” – brzmi komunikat Urzędu Miasta Zakopane.

W związku z prowadzonymi pracami dolna część parkingu przy Alei 3 Maja będzie czasowo zamknięta. Zmiana organizacji ruchu na modernizowanych ulicach polegać będzie na czasowych zajęciach części jezdni, zatok postojowych i chodników w godzinach prowadzenia robót budowlanych w sposób umożliwiający mieszkańcom dojazd do posesji.

III Igrzyska Europejskie odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Miastem gospodarzem jest Kraków, ale sportowcy będą rywalizować także na obiektach w Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Nowym Targu, Krzeszowicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Tarnowie, Chorzowie i Wrocławiu.