4 czerwca o godzinie 17.40, służby ratunkowe interweniowały na ulicy Karolina w Osieku, gdzie został potrącony śmiertelnie 63-letni motorowerzysta, a sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że poruszał się on samochodem marki Skoda. Taki właśnie uszkodzony pojazd, porzucony przez sprawcę, został znaleziony kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, przy jednym z kompleksów leśnych na granicy Witkowic i Osieka. W związku z powyższym natychmiast rozpoczęto penetrację lasu.

Po kilkunastu minutach policjanci z oświęcimskiej drogówki, pomiędzy drzewami, dostrzegli uciekającego mężczyznę. Został on szybko zatrzymany. Jak się okazało, był to 24-letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu, ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania.

W niedzielę podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w stanie nietrzeźwości oraz posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Następnie 24-latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Ponadto w przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia odpowiedzialność karna może zostać podwyższona.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

małopolska policja/ko