- To świetny wynik i wyraz tego, że ludzie chcieli zmiany. Będę się starać, żeby zmianę odczuli jak najszybciej. W pierwszej kolejności trzeba zbudować zaufanie między mieszkańcami i urzędem gminy. Trzeba przekonać mieszkańców, że wspólnie możemy zrobić dla gminy wiele rzeczy. Dialogu między urzędem, społeczeństwem i organizacjami działającymi na naszym terenie, nie było. Widać to po wynikach wyborów. Nie obiecujemy złotych gór, ale będziemy ciężko pracować, żeby nasza gmina mogła się dobrze rozwijać - mówi Małgorzata Moskal.

Co istotne, radni komitetu nowej wójt Wierzchosławic Małgorzaty Moskal zdobyli 12 na 15 mandatów w radzie gminy.

To jednak nie jest koniec niespodzianek. Sławomir Paterek przegrał wybory na wójta gminy Gnojnik z Leszkiem Ząbkowskim. Burmistrzem Ciężkowic została Jowita Jurkiewicz-Drąg, córka zmarłego podczas pandemii koronawirusa burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza. Burmistrzem Czchowa na pewno nie zostanie Marek Chudoba, który nie dostał się do drugiej tury.  

Na uwagę zasługuje także wynik wójta gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, który nie miał kontrkandydatów i zdobył prawie 94 procent głosów.