Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W połowie sierpnia otworzą rondo przy ulicy Błonie

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.08.07 06:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Będzie to największe rondo w Tarnowie , koszt jego budowy przekroczył 6 mln złotych.

fot www.tarnow.pl

Budowa ronda u zbiegu ulic Błonie i Jana Pawła II zakończyła się i teraz czeka ono na odbiór techniczny.
Urzędnicy zapewniają że zakończy się on najprawdopodobniej do 15 sierpnia. "Prosimy kierowców jeszcze o chwile cierpliwości - mówi Jacek Kułaga z tarnowskiego magistratu - rondo i jego okolice zostały już wykoszone, odbiór zależy jednak od kilku instytucji musimy więc cierpliwie poczekać. "
Rondo będzie stanowić element łączący al. Jana Pawła II z węzłem "Krzyż" autostrady A4. Jest największym tego typu skrzyżowaniem w mieście, o 55 m średnicy zewnętrznej i 37 m wewnętrznej.To także drugie dwupasowe rondo w Tarnowie, pierwsze i jedyne to tymczasowe rondo u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej.
W przyszłym roku mieszkańcy doczekają się kolejnych dwóch rond w naszym mieście - jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Chemicznej a drugie u zbiegu ulic Lwowskiej i Garbarskiej.

(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię