- Termin zakończenia prac to kwiecień 2023 roku. Wykonane są w znacznym stopniu prace związane z infrastrukturą podziemną. To przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa wodociągów, kwestie doprowadzenia zasilania energii elektrycznej. Te prace są zaawansowane  - podkreśla wójt gminy Lisia Góra, Arkadiusz Mikuła.

Budowa centrum Lisiej Góry kosztuje 5 milionów złotych, z czego większość to dofinansowanie unijne przyznane przez Urząd Marszałkowski.

Ważą się natomiast losy nowej siedziby gminnego centrum kultury w Lisiej Górze. W jednym budynku obok Urzędu Gminy miałoby się znaleźć gminne centrum kultury, biblioteka oraz sala widowiskowo-konferencyjna z możliwością wyświetlania filmów na dużym ekranie. Lisia Góra także dostała na tę inwestycję dofinansowanie unijne rozdzielane przez Urząd Marszałkowski i planowała w sumie wydać na Centrum Kultury maksymalnie 9,5 miliona złotych.

Jednak najtańsza oferta w otwartym niedawno przetargu wynosi prawie 14,5 miliona złotych. Czasu na realizację w związku z dofinansowaniem jest niewiele. "Dotacja wskazuje, że najpóźniej jesienią przyszłego roku budynek musi być oddany do użytkowania. To generuje większy koszt. Było to widać w ofertach. Przystąpiły firmy z dużymi możliwościami technicznymi. To są koszty. W najbliższych tygodniach zapadnie decyzja, czy ten budynek powstanie. Chcielibyśmy go zrealizować" - mówi Arkadiusz Mikuła.