Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

UE zgodziła się na konsolidację azotów z Tarnowa i Puław

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2013.01.18 13:35 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:10 )
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.uzyskały pozwolenie na przejęcie kontroli nad Zakładami Azotowymi Puławy S.A. Komisja europejska wydała zgodę na konsolidacje tych dwóch firm.


Zgoda była ostatnią formalnością jakiej brakowało tarnowskiej firmie do przejęcia zakładu w Puławach. Połączenie dwóch firm doprowadzi do utworzenia jednaj z największych w Europe spółek w branży chemicznej. Jej siedziba będzie się znajdować - zgodnie z zapewnieniami zarządu spółki - w Tarnowie.

"Chemia da impuls Małopolsce." Debata w Radiu Kraków

"Zgodę Komisji Europejskiej przyjmujemy z wielką radością" - przyznał dziś Jerzy Marciniak, prezes zarządu Grupy Azoty". Przyznał także że była to trudna operacja, rzadko przeprowadzana na taką skalę w naszym kraju, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się doprowadzić do powstania silnej Grupy Kapitałowej.

Tarnowskie Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zakłady Azotowe Puławy to spółka giełdowa. Produkuje głównie nawozy i tworzywa sztuczne. Jest jedynym w Polsce, a trzecim na świecie producentem melaminy.

FORUM RK o konsolidacji AZOTÓW. ZAPIS DEBATY


Po połączeniu zakładu w Puławach z zakładami w Tarnowie - nowa firma będzie nazywać się po prostu Grupa Azoty i za cel stawia sobie utrzymanie silnej pozycji wśród firm chemicznych w Europie na świecie .

(Agnieszka Wrońska/ jg)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

860198

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię