Jak podkreślają turyści takie zwiedzanie miasta za pomocą elektrycznego pojazdu, jest wygodne nie tylko dla starszych.

Bardzo się nam ten pomysł spodobał, dlatego tutaj przyjechaliśmy na tę okoliczność. Mam jedno małe dziecko, drugie nieco większe i daje to możliwość takiego spokojnego zapoznania się z architekturą starówki tarnowskiej.

W czerwcowe soboty bezpłatne zwiedzanie meleksem Tarnowa jest organizowane o 10:30 i 12:00, natomiast w niedziele dodatkowo o 13:30 oraz 15. Z kolei od początku wakacji meleks będzie kursował w dni powszednie, a w weekendy będzie woził turystów po podtarnowskich winnicach. Wszystko to jest możliwe dzięki dofinansowaniu projektu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach promocji enoTarnowskie.

W zeszłym roku złoty meleks stał się ofiarą własnej popularności. Jednorazowo może do niego wejść maksymalnie 12 osób, a zainteresowanie turystów jest znacznie większe.

Fantastyczne, tylko żeby było troszkę więcej miejsca dlatego, ponieważ wczoraj tutaj byliśmy, próbowaliśmy, ale było dużo osób i zrezygnowaliśmy. Dzisiaj przyszliśmy i też jest dużo osób. Chcemy na pewno zwiedzić, bo po to tak naprawdę przyszliśmy. Pomysł jest fajny.

Czy okaże się takim hitem w tym roku?  Wiele wskazuje na to, że tak.