Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowski dworzec kolejowy nie jest jeszcze gotowy na obsługę pielgrzymów na ŚDM?

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2016.07.15 07:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:31 )
W marcu, kiedy rozpoczął się remont przejścia podziemnego, dojście na perony wyznaczono przez tory. Kolejarze planowali na czas Światowych Dni Młodzieży wyznaczyć krótsze dojście, ale okazało się to niemożliwe. W porozumieniu z miastem ustalono, że autobusy z pielgrzymami będą podjeżdżały na perony od strony parkingu Park and Ride. Zapomniano jednak o pielgrzymach indywidualnych, którzy na perony będą chcieli przejść z budynku dworca.

Fot. B. Maziarz

W najważniejszych miejscach brakuje informacji w języku angielskim o tym, którędy można dojść na perony. Jak jednak zapewnia Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec mają się pojawić już podczas poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży tygodnia misyjnego. "Będą jeszcze dodatkowo oznakowania w języku angielskim. A jeżeli taka potrzeba zaistnieje, w sytuacji dużych grup będą osoby, które pomogą w przemieszczaniu się od budynku dworca tymczasowym przejściem na perony". 

Mirosław Siemieniec dodaje, że podczas Światowych Dni Młodzieży mają działać windy z czynnej części przejścia podziemnego na perony. 

Kolejarze nie zasłonią natomiast rozkopanej części peronów. Jak wyjaśnia Mirosław Siemiec, "wykonawca ma prowadzić prace w sposób bezpieczny i to jest priorytetem tej budowy. Nie sądzę, że te prace, które są realizowane byłyby takimi pracami, których wstydziłby się wykonawca. A efektem będzie nowy, dobrze przygotowany peron i bezpieczne przejście".

Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa zachęca zmotoryzowanych do korzystania z południowego dojścia na perony od strony parkingu Park and Ride. Jak wyjaśnia, stamtąd jest najbliżej do peronu numer 3, z którego mają odjeżdżać i przyjeżdżać pociągi do Krakowa. Postój na parkingu jest bezpłatny, a przy nim zostaną ustawione toalety.

Fot. B. Maziarz

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię